Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 10:48

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 485 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Laparoskopia - co to jest? opinie i opisy, kto miał?
PostNapisane: niedziela, 31 maja 2009, 19:56 
Site Admin

To też bardzo ważny wątek. Zapraszam do opisywania tej o to procedury.

O Laparoskopii możecie przeczytać tutaj:
http://www.endometrioza.aid.pl/componen ... biegu.html

oraz tutaj
http://pl.wikipedia.org/wiki/Laparoskopia

Tytuł: Re: LAPAROSKOPIA - co to jest? opinie i opisy, kto miał?
PostNapisane: wtorek, 9 czerwca 2009, 19:36 

Laparoskopia to jest nieinwazyjna metoda operowania. Nie tylko endo ,ale między innymi - to znaczy ,że operator nie rozcina brzucha tylko wykonuje trzy otwory ,przez które wkłada (po uprzednim przygotowaniu pacjentki) narzędzia chirurgiczne i diagnozuje , :!: :!: :!: gdyż widzi komórki w bardzo dużym powiększeniu, a więc zauważy to ,czego nie widzi usg , a nawet tomograf komputerowy , usuwa wszczepy endo lub zrosty spowodowane przez endo . Specjalista ,który jest dobrym operatorem oraz zna się na endo jest wstanie dokładnie zdiagnozować endo poprzez wykonanie laparoskopii i wykonać operację za pomocą laparoskopii !!! Niekiedy kobiety z endo muszą mieć w swoim życiu nawet kilkanaście laparoskopii !!!

Lucy*** IV stopień endo ,ciężka postać , od pierwszej menstruacji w wieku 12 lat ,po 9 -ciu operacjach ,usunięta nerka prawa ,wyrostek ,po histeroktomii całkowitej *** dla mnie życie zaczęło się po 40 roku życia ***GG 10473809

Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Kliknij to, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

Ostatnio edytowano środa, 10 czerwca 2009, 22:22 przez lucyna.jaworska, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: środa, 10 czerwca 2009, 13:56 

Nie ma sie co bac laparoskopii.
Ja przezylam swoja pierwsza i druga, potem laparotomie (niewspolmiernie ciezej przeszlam), ale zyje :).
Laparoskopia ma to do siebie, ze blyskawicznie dochodzi sie do zdrowia, jednak slyszalam juz od kliku lekarzy, ze czasem lepiej jest wykonac laparotomie jednak (tradycyjna operacje) i obejrzec i wyczyscic wszystko lepiej.
Wazne jest przygotowanie przed operacja - dieta i lewatywa. Nawet jesli powiedza Wam, abyscie nie jadly kolacji dzien wczesniej i nic w dzien operacji to ja radze nie jesc juz nic dzien przed operacja (moze lekkie sniadanie). Problem w tym, iz ja np. zawsze bardzo wymiotuje po narkozie (mimo podania srodkow przeciw wymiotnych), boli brzuch i do tego jeszcze jest niedobrze... Wiec lepiej sobie oszczedzic dodatkowych atrakcji.
A po zabiegu...po tygodniu wrocilam do pracy (czeciowo fizycznej - noszenie sprzetu, wyjazdy w teren, itp). Czulam lekkie "ciagniecie" (mialam usuwane duze cysty - to druga sprawa), lekarz twierdzil, ze nawet lepiej jak sie jest rozsadnie aktywnym fiz.

endo IV stopien,analogi, 3 operacje, wodniaki - usuniete jajowody
4 ICSI - 2 aniolki
5 ICSI - i jest serduszko!

Filipek przyszedl na swiat 26 grudnia 2010!

[Moje DNA bierze udział w bad. genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Kliknij to, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

PostNapisane: środa, 10 czerwca 2009, 16:22 

Zdecydowanie szybciej dochodzi sie po laparoskopii do formy.
Po laparoskopii moze wystapic:
-okres moze wystapic wczesniej lub pozniej,
-plamienie az do okresu w zaleznosci od dc w ktorym byla wykonana laparoskopia,
-okropny bol pod klatka piersiowa i w ramionach,
-bol w okolicach jajnikow,
-wzdety brzuch przez kilka dni.

Jednak nalezy pamietac ze laparoskopia moze skonczyc sie laparotomia :oops:

PostNapisane: środa, 10 czerwca 2009, 16:31 

Ja właśnie siedzę na zwolnieniu po laparoskopii, którą miałam w ubiegłą środę. Przed zabiegiem nie jadłam jakieś 15 godzin i nikt mi nie mówił o lewatywie. Po zabiegu, gdy pierwszy raz wstałam z pielęgniarką do toalety - zwymiotowałam, ale to normalne. Szwy z moich dwóch nacięć zostały zdjęte w poniedziałek i chyba się goją, bo swędzą jak cholera, wczoraj nie umiałam przez to zasnąć. Po zabiegu bolało mnie gardło po tych rurkach co tam były podczas zabiegu. W poniedziałek łykłam ostatnią tabletke i czekam na okres. Ciekawa jestem jaki będzie. Poki co nie mam chyba nawet plamien, tylko chyba upławy (sugeruje się obfitością wydzielin). W sumie nie było tak źle, obym tylko takie rzeczy musiała przechodzić w swoim życiu usłanym endo.

Aha, dziewczyny mam pytanie. pod raną, która robi się ładnym strupkiem czuje jakieś zrubienie, bezpośrednio jakby pod skórą taka gulka. Czy to normalne?

3.06.09 Laparoskopia i diagnoza: Endometrioza II stopień
15.06.09 I zastrzyk depo clinovir (odpowiednik depo provery)
i tak do dzis na zastrzykach jade :-)

PostNapisane: środa, 10 czerwca 2009, 17:55 

Miałam dwie laparo i obie przeżyłam bez problemu.Dzień wcześniej tylko kolacja ale leciutka.Jedna lewatywa o 19 druga o 22,do 3 rano tylko woda.Potem już nic nie wolno.Po laparo bez wymiotów i szybko wybudziłam się z narkozy(zazdrościłam dziewczynom leżącym koło mnie na sali pooperacyjnej,że mogą spać).Trochę bolały ramiona ale dało się wytrzymać(po prostu kładłam się na chwilę).Następnego rana ja już biegłam pod prysznic.
Aaa i jeszcze zapomniałam: sama zdejmowałam sobie szwy :shock: :!:

laparoskopia lipiec 2002r-endometrioza I/II stopień
lipiec 2002-kwiecień 2003-analogi
laparoskopia maj 2003r
kwiecień 2004r-synuś
maj 2007r-córcia
Moja historia
gg5932190

Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: środa, 10 czerwca 2009, 19:12 
Site Admin

PiponkoTak mnie się tez takie robily i po jakims czasie te zgrubienia zmalaly. :)

julietto szwy? Nie zle hehe.

PostNapisane: czwartek, 11 czerwca 2009, 09:53 

No to chyba wsio ze mną w porządku :-)

3.06.09 Laparoskopia i diagnoza: Endometrioza II stopień
15.06.09 I zastrzyk depo clinovir (odpowiednik depo provery)
i tak do dzis na zastrzykach jade :-)

PostNapisane: czwartek, 11 czerwca 2009, 14:04 

Ja wlasnie od kad mialam laparoskopie(1 czerwiec) plamie/krwawie na przemian,pozatym odczowam bol w miejscu gdzie mialam usowana endo(lewy jajowod),bole jajnikow,czasami podczas sikania no i w brzuchu mam takie uczucie jakbym zaraz miala dostac okres.
Co do samopoczucia po laparo to przechodzilam to tragicznie,a niektore kobiety ktore lerzaly ze mna na sali wychodzily od razu do domku :(
Zaczelam sie bac ze te krwawienia to cos nie normalnego bo gdy po laparo,na drugi dzien trafilam z powrotem na oddzial podejrzewali u mnie cos z jelitami lub ucisk na przepone,i cos jeszcze ale nie pamietam.Od razu mnustwo badan,przeswietlen itd wiec sie wystraszylam,ale jak piszecie ze to normalne to sie troszke uspokoilam :) niepokoi mnie tylko bol w lewym jajkniku
Pozdrawiam

11.11.09-Powrót Endo
8.04.2010-2 Kreski na Teście
10.04.2010-Krwawienie z dróg rodnych-Poronienie
07.09.2010-Badanie Drożnośći Jajowodów
01.10.2010-2 Kreseczki na Teście:):)
24.03.2011- Poród w 29 tygodniu ciąży..Mamy Nikusia!:)
13.01.2013-No i znów 2 kreseczki..Nikuś będzie miał rodzeństwo:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: czwartek, 11 czerwca 2009, 14:07 
Site Admin

kim po pierwszej laparoskopii ledwo zylam. Bolalo bardzo. KObiety po laparotomii smigaly .... Ale mi powiedzieli lekarze ze to co zrobili w moim brzuchu bylo na tyle radykalne ze moge czuc sie gorzej niz po laparotomii.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 485 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1