Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest wtorek, 23 stycznia 2018, 14:26

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Nasiona chia
PostNapisane: niedziela, 16 sierpnia 2015, 20:50 

Czy przy endometriozie można stosować nasiona chia??? Czy któraś z Was stosowała i z jakim skutkiem?

Tytuł: Re: Nasiona chia
PostNapisane: czwartek, 25 sierpnia 2016, 14:59 

Nasiona Chia na pewno Ci nie zaszkodzą! Nasiona Chia są ogromnym bogactwem kwasów Omega-3. kwasy te doskonale wpływają na pracę mózgu i koncentracje. Główna grupą docelową dla nasion Chia są studenci, osoby starsze i osoby pracujące umysłowo. Osoby starsze mogą je przyjmować aby poprawić pamięć i zapobiec chorobie Alzheimera. Nadają się świetnie dla uczniów i pracowników biurowych poprawiając zdolność logicznego myślenia i aktywnej pracy umysłowej.
Co ważne w stosunku do kobiet nasiona Chia zmniejszają ryzyko zachorowania na raka piersi. W tym przypadku kluczową rolę odgrywa kwas α-linolenowy, który jest niezbędnym kwasem egzogennym u człowieka. Należy pamiętać, że zawartość tego kwasu w organizmie zmniejsza niebezpieczeństwo rozwoju raka piersi. Ponadto nasiona Chia dostarczają organizmowi wile witamin, minerałów i przeciwutleniaczy.
Nasiona Chia można dodawać do musli, do produktów mlecznych czy zdrowych sałatek. Świetnie sprawdzają się także we wszelkiego rodzaju zupach.
Więcej informacji o nasionach Chia znajdzie na stronie sprobuj.to

PostNapisane: środa, 1 listopada 2017, 22:14 

Andrej89 napisał(a):
Nasiona Chia na pewno Ci nie zaszkodzą! Nasiona Chia są ogromnym bogactwem kwasów Omega-3. kwasy te doskonale wpływają na pracę mózgu i koncentracje. Główna grupą docelową dla nasion Chia są studenci, osoby starsze i osoby pracujące umysłowo. Osoby starsze mogą je przyjmować aby poprawić pamięć i zapobiec chorobie Alzheimera. Nadają się świetnie dla uczniów i pracowników biurowych poprawiając zdolność logicznego myślenia i aktywnej pracy umysłowej.
Co ważne w stosunku do kobiet nasiona Chia zmniejszają ryzyko zachorowania na raka piersi. W tym przypadku kluczową rolę odgrywa kwas α-linolenowy, który jest niezbędnym kwasem egzogennym u człowieka. Należy pamiętać, że zawartość tego kwasu w organizmie zmniejsza niebezpieczeństwo rozwoju raka piersi. Ponadto nasiona Chia dostarczają organizmowi wile witamin, minerałów i przeciwutleniaczy.
Nasiona Chia można dodawać do musli, do produktów mlecznych czy zdrowych sałatek. Świetnie sprawdzają się także we wszelkiego rodzaju zupach.
Więcej informacji o nasionach Chia znajdzie na stronie sprobuj.to

Również polecam nasiona chia, sam stosują od dawna (również mam endometriozię) i nic mi nie szkodzą. Są to naturalne rzeczy także myślę, że spokojnie możesz je stosować, nie wiem czy wiesz ale nasiona są głównie stosowane do odchudzania a nie do leczenia endometriozy. Polecam, ze względu głównie na kwasy Omega-3 jakbyś jednak się zdecydować i chciał kupić to polecam sprawdzić cenę nasion chia tutaj jak też recenzję tych nasionek, zdecydowanie warto przed stosowaniem przeczytać stosowny artykuł :)

PostNapisane: piątek, 22 grudnia 2017, 11:35 

Ja kilka razy próbowałam zrobić podejście i przekonać się do chia, ale jakoś to nie mój smak i konsystencja... Być może nie do końca potrafiłam je przyrządzić albo połączyć z innymi składnikami. Wiele razy słyszałam, że są zdrowe i pasują niemal do wszystkiego, ale jakoś po tych kilku próbach nie umiem się ponownie przekonać. Jest jeszcze szansa, ze po nowym roku zrobię kolejne podejście i może tym razem efekty będą lepsze :)

Strefa czasowa: UTC + 1