Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest piątek, 22 czerwca 2018, 00:24

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kofeina - wróg, czy przyjaciel?
PostNapisane: czwartek, 11 listopada 2010, 17:28 
Site Admin

Zefirr
najbardziej w kawie szkodzi kofeina więc myślę, że taka kawka 2 razy w tygodniu nie zaszkodzi :). A dobry nastrój wywołany nią tylko pomoże na endometriozę :).

PostNapisane: czwartek, 11 listopada 2010, 21:26 

Dzięki Basieńko:)

PostNapisane: piątek, 12 listopada 2010, 23:20 

Witam ponownie!

Juz mialam kupic ta idee bezkofeinowa, jak zobaczylam inke. Myslalam, ze zbozowej nie mozna, ale teraz juz nie wiem. Kumiko pisala, ze pije zbozowa, a ja tez lubie zbozowke. Czy mozna ja pic? W domu mam anatola, wiec inki nie kupilam. Anatol sklada sie z cykorii i zyta prazonego i zaznaczone, ze nie ma kofeiny i sztucznych dodatkow. A na ince bylo napisane, ze w skladzie jeczmien i cykoria. Czy zyto prazone i jeczmien to to samo? Bo u mnie kiepsko z wiedza na temat tych wszystich zboz i jeszcze sie w tym gubie. Czy takie kawy mozna pic i ewentualnie, ktora lepsza? A moze jednak lepsza ta bezkofeinowa idea? Wypiloby sie czasem jakas kawuske, chocby zbozowa z mlekiem kozim lub kokosowym. Doradzcie prosze:) Pozdrawiam:)

PostNapisane: sobota, 13 listopada 2010, 11:35 

Witam!

Dziewczynki, podpowiedzcie, jesli wiecie, bo chce sie kawki, a nie wiem, czy ta inke/anatola moge, czy ta bezkofeinowa lepiej. Czekam na nfo:)

PostNapisane: poniedziałek, 15 listopada 2010, 09:31 

Zefirr żyto to nie jęczmień-to zupełnie inne zboża ;)
A co do kaw-skoro to ma być 2 razy w tygodniu to decyzja należy do Ciebie co wybierzesz :)

6x Zoladex
09.2009 zdiagnozowane Hashimoto i niedoczynność tarczycy (cały czas Euthyrox, od 09.2016 N75)
16.01.2010 @-całkiem łagodna :) yasminelle przez rok
20.10.2015 po 11 latach druga ciąża zakończona sukcesem :) (bez szczególnych starań ;) )
cały czas bez hormonów ze względu za żylaki ( 06.2017 i 08.2017 zabieg usunięcia żylaków nóg)

PostNapisane: poniedziałek, 15 listopada 2010, 23:43 

Witam!

Oj Elunia, super, ze odpowiadasz. Widzisz, jak ja sie znam na tych zbozach, no kiepsko strasznie. Ale powoli, powoli :) Ale co do kawy, nie jest lepiej pic jednak ta zbozowa? Bo ja ją lubie i w sumie moge ja pic, po prostu nie wiem, ktora zdrowsza, czy inka czy ta bezkofeinowa. A moze zbozowa mozna pic czesciej, czy raczej niewskazane? Bo od tego, jak dzialaja, uzalezniam, ktora bede pila i jak czesto:) Elunia dzieki za informacje i pozdrawiam:)

PostNapisane: wtorek, 16 listopada 2010, 22:34 

Zefirr-ku zdrowsza jest zbożowa chociażby z tego powodu, że powstaje z ziaren zbóż...dzięki temu zawiera błonnik rozpuszczalny (również inulinę, która jest prebiotykiem), zawiera też wit. z grupy B, fosfor, potas, magnez, jest także źródłem polifenoli (działają jak naturalne przeciwutleniacze).
Jednak trzeba pamiętać, że swój smak kawa zawdzięcza procesowi palenia ziaren zbóż...a jaki by produkt nie poddać paleniu (prażeniu), nawet w warunkach beztlenowych nie może to być produkt zupełnie zdrowy :mrgreen: ...

6x Zoladex
09.2009 zdiagnozowane Hashimoto i niedoczynność tarczycy (cały czas Euthyrox, od 09.2016 N75)
20.10.2015 po 11 latach druga ciąża zakończona sukcesem :) (bez szczególnych starań ;) )
cały czas bez hormonów ze względu za żylaki ( 06.2017 i 08.2017 zabieg usunięcia żylaków nóg)

PostNapisane: wtorek, 16 listopada 2010, 23:07 

Witam:)

Czyli pije zbozowke z mlekiem kozim 2 razy w tyg -w weekend:) A co, jak szalec, to szalec:D
Eluniu, skad ty to wszystko wiesz? Jestes niezastapiona. Jedna twoja wypowiedz i juz wiem, co mam robic:) Na prawde bardzo mi pomagasz. Dziekuje:)

PostNapisane: piątek, 10 czerwca 2011, 10:16 

http://www.nieplodnosc.pl/artyku-y-i-wy ... j-cie-w-ci

Kawy nie należy pić w ciąży, okazuje się jednak, że kobiety powinny wystrzegać się jej nawet wtedy, gdy dopiero planują zajście w ciążę.
Naukowcy z uniwersytetu w Newadzie przeprowadzili eksperyment na myszach. Sprawdzali jak kofeina wpływa na pracę jajowodów. Okazało się, że pod wpływem kofeiny spowolniona zostaje praca mięśni ścian jajowodów, które transportują komórkę jajową z jajników kobiety do jej macicy. Według naukowców wyjaśnia to, dlaczego kobiety, które spożywają duże ilości kawy, mają większe trudności z zajściem w ciążę.
Związek pomiędzy spożyciem kofeiny a problemami z zajściem w ciążę potwierdzają także badania przeprowadzone na kobietach starających się o dziecko metodą in vitro. Kobiety, które stosowały się do zaleceń lekarzy i ograniczyły spożycie kofeiny do 50 miligramów dziennie, szybciej zachodziły w ciążę.
Badacze przypominają jednocześnie, że nie tylko kawa jest źródłem kofeiny - jeśli więc starasz się o dziecko, wystrzegaj się także mocnej herbaty i napojów gazowanych.

od pierwszej @ ogromne bóle,tony leków i teksty ze taka moja uroda
staranka od 2006
VIII/09-histero-l.j. niedrożny :(
IX/09-X/10 5xIUI :(
VII/10-laparoskopia-udrożnienie lewego jajowodu :) endometrioza miednicy mniejszej :(
X/10-Kariotypy OK :)
08.06.11 Aniołek :(
09.05.12 laparoskopia-zrosty zrosty zrosty-usunięte :)
2013 r. immunologia-szczepienia
20.03.2014 r. Fifcio jest z nami :D jestem MAMĄ :D
Obrazek

Moja Historia
gg 977469

PostNapisane: sobota, 11 czerwca 2011, 18:59 

Impresjo fajnie, że podzieliłaś się tą informacją.
To kolejny dowód na to, że jednak trzeba kofeinę wyeliminować z diety...bynajmniej warto spróbować ;)
Pozdrawiam :)

6x Zoladex

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1