Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest poniedziałek, 15 października 2018, 16:59

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jak i kiedy boli?
PostNapisane: wtorek, 11 października 2016, 08:59 

U mnie jest to różnie nie mam jakiegoś określonego czasu kiedy boli kiedy nie... Niestety u mnie randomowo.

PostNapisane: sobota, 26 sierpnia 2017, 15:13 

Hej. Ja niestety nie wiem jak bardzo rozsiana jest choroba , miałam jedynie usunięty polip endometrialny ale nie laparoskopowo tylko przez pochwe ponieważ tam się znajdował. Około 5 dni przed okresem pobolewa podbrzusze. Podczas @ bóle brzucha mocniej po prawej stronie do tego promieniuje do pleców czasem myślałam że mam problem z nerkami, promieniuje też do nóg. Podczas @ również bolesne wypróżnianie i skurcze jelit. Zauważyłam jeszcze że przy okresie mam obolały brzuch w okolocy pępka. Czy któraś tak ma? I w ciągu calego cyklu przy dotyku okolic pępka wszystko boli :(

PostNapisane: piątek, 20 października 2017, 21:29 

Witajcie.
Chciałam się podzielić moimi spostrzeżeniami.
Według moich dolegliwości ginekolog stwierdził że wszystko wskazuje na endo.
U mnie najsilniejszy ból występował podczas pierwszych 2 dni @. Ból brzucha nie do wytrzymania, dodatkowo bardzo dokuczliwy przed i w czasie wypróżniania, do tego mdłości, słabo, ciepło-zimno na przemian, bolesne stosunki. Środki antykoncepcyjne złagodziły ból, ale odstawiłam po kilku miesiącach i ból wrócił. Jednak zauważyłam że w czasie @ ból zaczynał się jakiś czas po jedzeniu, jakby wszystko blokowało się w środku.
Postanowiłam przestać jeść normalne jedzenie, tylko przez pierwsze dwa dni pije zmiksowane koktajle i jest o niebo lepiej. Ból mięśni, krzyża, nóg, pleców pozostał, ale nie ma nieznośnego bólu brzucha. Mogę normalnie funkcjonować bez leków :D

PostNapisane: poniedziałek, 22 stycznia 2018, 22:00 

Hej dziewczyny,
ja zaobserwowałam na sobie znaczne zmniejszenie bólu jak tylko całkowicie odstawiłam cukier w diecie. Zero cukru oznacza też zero owoców i soków owocowych w początkowej fazie leczenia. Długo nie mogłam do tego dojść, bo zawsze coś tam podjadałam. Ciężko było dla mnie wyeliminować akurat "słodkie". Jednak dieta to podstawa przy endometriozie. Sama wiem ile zrobiłam, żeby wprowadzić swoją chorobę w remisję, ale mam też świadomość, że bez diety i tak wszystko poszłoby na marne. Szkoda, że tyle czasu zajęło mi dojście do prostych stwierdzeń, że np. cukier w diecie = torbiele na jajnikach i nieustające stany zapalne, a gluten to również stany zapalne i wiele wiele innych dolegliwości w ogóle nie powiązanych z endometriozą. Nie wyobrażam dziś sobie swojej diety z tymi dwoma składnikami na codzień. Za dobrze się czuję :)

Swoją historię opisałam w dziale "nasze historie" viewtopic.php?f=32&t=5323 i na swojej stronce poświęconej endometriozie i candidzie (http://www.mojasymbioza.pl/2017/01/moje ... -endo.html), na którą serdecznie Was zapraszam.

PostNapisane: poniedziałek, 5 marca 2018, 18:53 

Boli non stop. Dokładnie prawa cześć miednicy. Promieniuje do odbytu i w stronę jajnika. Boli prawa strona ponieważ mam tylko prawe przydatki,w tym skoagulowany jajowod z wodniakiem w środku. Największy ból podczas miesiączki to 1 i 2 dc. W 3,4,5 funkcjonuję bez leków. Najgorsze przychodzi od 10 do 23 dc. Od 23 do 28 dc czasem bez leków. Cykle mam 28 dniowe, regularne. Pomagają Aulin, Ketonal 50 mg, ibuprofen 400 mg. W zależności od intensywności bólu dobieram leki i dawki. Ból miednicy jest rozdzierający, palący, ciągły. Pogarsza się w pozycji leżącej. Budzi w nocy. Oslonowo prazole na żołądek i ostropest na wątrobę. Pomaga picie Wit C co 2-3 godziny po 3-4 gramy.

PostNapisane: poniedziałek, 21 maja 2018, 18:00 

Witajcie, jestem tu nowa. Na początku maja zdiagnozowano u mnie endometriozę po wykryciu torbieli czekoladowej, w sierpniu mam laparoskopię. Od grudnia męczyłam się z nawracającymi miesiąc po miesiącu torbielami krwotocznymi, teraz to.... Mam pytanie dotyczące tematu wątku - bólu. W większości artykułów mowa jest głównie o bólu podczas miesiączki - tyle, że mnie boli cały czas, nieprzerwanie. Wstaję z bólem, chodzę z bólem, kładę się spać z bólem. Zeszła miesiączka, tj. ok 24 dni temu była moją pierwszą w życiu typowo "endometrialnie-bolesną" miesiączką. Czy ciągły ból jest również typowy dla endometriozy? A może wskazuje na coś innego, np. zapalenie przydatków? Wdrożyłam dietę, biorę duphaston, piję zioła, wspomagam się ketonalem, ale ból jest nie do opanowania, szczególnie w pozycji siedzącej. Czy ktoś mógłby doradzić, wypowiedzieć się?

PostNapisane: czwartek, 24 maja 2018, 14:51 

TheCallOfCthulhu napisał(a):
Czy ktoś mógłby doradzić, wypowiedzieć się?

Witaj na forum. To nie prawda, że przy endometriozie boli tylko podczas miesiączki. Jeśli zagłębisz się bardziej w forum zobaczysz, może boleć w różnym czasie, miejscu i na różne sposoby. Co do Twoich dolegliwości, to nie opisałaś co Ciebie boli. Zakładam że to torbiel jajnika? Myślę, że ten ból może być spowodowany rosnącą torbielą i dlatego jest ciągły i coraz bardziej uciążliwy.

Postaraj się nie przeciążać i znaleźć najwygodniejszą pozycję. Jeśli ból stanie się nie do zniesienia, skontaktuj się z lekarzem. Myślę, że po zabiegu intensywność bólu powinna się znacznie zmniejszyć.

W każdym razie życzę dużo zdrowia i siły :)

05.2016 - narodziny Córeczki!
2017 - Lesinelle
04.2018 - Aniołek 6tc
08.2018 - Serduszko <3 czekamy!

Moja historia

PostNapisane: sobota, 26 maja 2018, 15:29 

jotoaenena napisał(a):
Czy ktoś mógłby doradzić, wypowiedzieć się?

Witaj na forum. To nie prawda, że przy endometriozie boli tylko podczas miesiączki. Jeśli zagłębisz się bardziej w forum zobaczysz, może boleć w różnym czasie, miejscu i na różne sposoby. Co do Twoich dolegliwości, to nie opisałaś co Ciebie boli. Zakładam że to torbiel jajnika? Myślę, że ten ból może być spowodowany rosnącą torbielą i dlatego jest ciągły i coraz bardziej uciążliwy.

Postaraj się nie przeciążać i znaleźć najwygodniejszą pozycję. Jeśli ból stanie się nie do zniesienia, skontaktuj się z lekarzem. Myślę, że po zabiegu intensywność bólu powinna się znacznie zmniejszyć.

W każdym razie życzę dużo zdrowia i siły :)

Dziękuję za odpowiedź! Boli mnie całe podbrzusze włącznie z miednicą, lewym jajnikiem (torbiel endometrialna), macicą, prawą stroną miednicy mniejszej. Mam bóle również idące na lędźwie, drętwiejące nogi i skurcze narządów rodnych. Biorę codziennie rano ketonal i ibuprofen 400 mg, żeby wyeliminować ból, bo niestety bez tego nie jestem w stanie funkcjonować - muszę przecież pracować, a 8 godzin w pozycji siedzącej ze ściśniętym podbrzuszem to nie przelewki. Lekarz zalecił mi wyłuszczenie torbieli i laparoskopię, ale słyszałam o zoladexie w zastrzykach, który doprowadza do zmniejszenia torbieli i wchłonięcia się ognisk. Czy jest możliwość przeprowadzenia leczenia zoladexem zamiast laparoskopii? Nie chcę w ciągu najbliższych paru lat mieć dzieci, a każda ingerencja przy jajniku nie pozostaje niezauważona przez organizm. Zdecydowanie chciałabym w końcu zmniejszyć te bóle, bo tak się nie da żyć. Jak na ironię najmniej boli mnie teraz w czasie miesiączki (a raczej plamienia) przy stosowaniu duphastonu.

PostNapisane: sobota, 26 maja 2018, 20:47 

Lekarz zalecił mi wyłuszczenie torbieli i laparoskopię, ale słyszałam o zoladexie w zastrzykach, który doprowadza do zmniejszenia torbieli i wchłonięcia się ognisk. Czy jest możliwość przeprowadzenia leczenia zoladexem zamiast laparoskopii? Nie chcę w ciągu najbliższych paru lat mieć dzieci, a każda ingerencja przy jajniku nie pozostaje niezauważona przez organizm. Zdecydowanie chciałabym w końcu zmniejszyć te bóle, bo tak się nie da żyć. Jak na ironię najmniej boli mnie teraz w czasie miesiączki (a raczej plamienia) przy stosowaniu duphastonu.

Ciężko mi się wypowiadać na temat Zoladexu, bo go nie stosowałam, spróbuj poszukać na forum na pewno ktoś już go stosował. Miałam za to próbę zmniejszenia torbieli czekoladowej jajnika za pomocą Visanne, niestety nie udaną. Pomijając same skutki uboczne stosowania tego typu leków, które były dla mnie bardzo uciążliwe. Przeszłam już dwie operacje usunięcia torbieli jajników z czego jedna to laparoskopowe wyłuszczenie torbieli i zdaniem mojej gin zasoby moich komórek jajowych nie zostały w znaczny sposób uszczuplone. A i mam mały dowód, że moja płodność na tym nie ucierpiała (śpi właśnie za ścianą w łóżeczku ;) ). Ponadto sam zabieg w istotny sposób polepszył jakość mojego życia usuwając praktycznie wszystkie dolegliwości bólowe, na znaczny okres czasu.

Nie chcę Ciebie do niczego przekonywać, opisuję tylko jak było u mnie. Wiem, że każdy przypadek jest inny i u każdej kobiety leki mogą inaczej zadziałać. Myślę, że jeśli masz wątpliwości lub inną sugestię to warto żebyś porozmawiała o tym ze swoim lekarzem. Z tego co wiem, niektóre torbiele są zbyt duże, żeby leki mogły w istotny sposób na nie zadziałać. A i sama kuracja nie wiadomo ile może potrwać i kiedy da oczekiwane efekty. Dlatego szczera rozmowa z lekarzem to dobre wyjście.

Daj znać jak będziesz wiedzieć więcej ;)

05.2016 - narodziny Córeczki!
2017 - Lesinelle
04.2018 - Aniołek 6tc
08.2018 - Serduszko <3 czekamy!

Moja historia

PostNapisane: niedziela, 27 maja 2018, 17:42 

jotoaenena napisał(a):
Lekarz zalecił mi wyłuszczenie torbieli i laparoskopię, ale słyszałam o zoladexie w zastrzykach, który doprowadza do zmniejszenia torbieli i wchłonięcia się ognisk. Czy jest możliwość przeprowadzenia leczenia zoladexem zamiast laparoskopii? Nie chcę w ciągu najbliższych paru lat mieć dzieci, a każda ingerencja przy jajniku nie pozostaje niezauważona przez organizm. Zdecydowanie chciałabym w końcu zmniejszyć te bóle, bo tak się nie da żyć. Jak na ironię najmniej boli mnie teraz w czasie miesiączki (a raczej plamienia) przy stosowaniu duphastonu.

Ciężko mi się wypowiadać na temat Zoladexu, bo go nie stosowałam, spróbuj poszukać na forum na pewno ktoś już go stosował. Miałam za to próbę zmniejszenia torbieli czekoladowej jajnika za pomocą Visanne, niestety nie udaną. Pomijając same skutki uboczne stosowania tego typu leków, które były dla mnie bardzo uciążliwe. Przeszłam już dwie operacje usunięcia torbieli jajników z czego jedna to laparoskopowe wyłuszczenie torbieli i zdaniem mojej gin zasoby moich komórek jajowych nie zostały w znaczny sposób uszczuplone. A i mam mały dowód, że moja płodność na tym nie ucierpiała (śpi właśnie za ścianą w łóżeczku ;) ). Ponadto sam zabieg w istotny sposób polepszył jakość mojego życia usuwając praktycznie wszystkie dolegliwości bólowe, na znaczny okres czasu.

Nie chcę Ciebie do niczego przekonywać, opisuję tylko jak było u mnie. Wiem, że każdy przypadek jest inny i u każdej kobiety leki mogą inaczej zadziałać. Myślę, że jeśli masz wątpliwości lub inną sugestię to warto żebyś porozmawiała o tym ze swoim lekarzem. Z tego co wiem, niektóre torbiele są zbyt duże, żeby leki mogły w istotny sposób na nie zadziałać. A i sama kuracja nie wiadomo ile może potrwać i kiedy da oczekiwane efekty. Dlatego szczera rozmowa z lekarzem to dobre wyjście.

Daj znać jak będziesz wiedzieć więcej ;)

Dziękuję pięknie za informacje, to brzmi bardzo konkretnie i przynajmniej wiem, że ewentualna kuracja Visanne może przynieść różne efekty :) porozmawiam z lekarzem na temat Zoladexu, zobaczymy, co powie. Tymczasem zacznę się przygotowywać do laparoskopii - coś czuję, że tego nie uniknę. Na pewno jeszcze napiszę, jak się ta moja historia potoczyła. Życzę zdrowia :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1