Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 22:00

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak i kiedy boli?
PostNapisane: środa, 19 sierpnia 2009, 06:49 

Hej, jestem po laparoskopii (3 tyg.) myślałam, że po pozbyciu się torbieli bólu nie będzie. Niestety dopadł mnie znowu.
Kiedy Was boli? W trakcie miesiączki, przed, ile przed, co Was boli i jak?
Ja mam dolegliwości 8-10 dni przed @. Ciąży odbyt, ból przy pęcherzu, jakby ktoś raził prądem- ataki od kilkunastu minut do kilku godzin, następnego dnia ból całej miednicy, przy poruszaniu się?

Tytuł: Re: Jak i kiedy boli?
PostNapisane: środa, 19 sierpnia 2009, 11:56 

Hej, mnie teraz na szczescie nie boli prawie nic - po dwoch operacjach.
Przed pierwsza operacja - kilka ostatnich m-cy to byl koszmar. Najgorszy bol podczas 1-2 dni okresu, nie moglam chodzic, siedziec, bolal caly dol brzucha, jajniki szarpaly ostrym bolem, ale chyba najgorsze byly bole krzyza, jakby mi ktos moje cialo w imadlo wkrecal :( . Bylam zawsze nabrzmiala, obwod talii mi sie powiekszal mocno.
Glownie podczas pierwszego dnia lezalam w lozku, tyle lekow bralam, iz spalam caly dzien.
Mialam kilka akcji w toalecie, hardcore, bol tak potworny, serce bilo przyspieszone mocno i pot na plecach.
Po drugiej operacji - laparotomii (mialam je w odstepie 4 m-cy) - caly bol zniknal, doslownie. bylam w szoku, moglam robic wszystko podczas @ bez zadnych tabsow.

Minelo 8 m-cy, zaczynam odczuwac prawy jajnik. podczas ostatniej @ zlapal mnie na kilka godzin mocny skurcz-spasm plecow...

aha - czasem boli troche podczas owulacji, ale to nie musi byc akuat zwiazane z endo. wiele zdrowych kobiet tez odczuwa owulke.

endo IV stopien,analogi, 3 operacje, wodniaki - usuniete jajowody
4 ICSI - 2 aniolki
5 ICSI - i jest serduszko!

Filipek przyszedl na swiat 26 grudnia 2010!

[Moje DNA bierze udział w bad. genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Kliknij to, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

PostNapisane: środa, 19 sierpnia 2009, 15:18 

Ja podzielam Twoje doswiadczenia.Niestety mawet po usunieciu torbieli mialm bolesne miesiaczki. W zasadzie na palcach jednej reki moglam policzyc dni wolne od bolu. Byly to zaledwie cztery dni po zakonczonej miesiaczce. :( Jestem teraz na kuracji hormonalnej. Nie moge powiedziec, ze czuje sie super, ale przyznam, ze bole podbrzusza staly sie mniej dokuczliwe. Ostatnio towarzysza mi jednak w dniach przed menstruacja silne bole typu rwa kulszowa. Jest to efekt peczniejacych komorek endometrialnych polozonych na polaczeniu macicy z koscia ogonowa, ktore naciskaja na nerw kulszowy. :( Mam zapisane tabletki przeciwbolowe na te okazje.Zwykle ustepuje po 4 dniach. :!:

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Obrazek
Kliknij tu, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

Bo z nas Fortuna w zywe oczy szydzi, to da, to wezmie, jako sie jej widzi...

PostNapisane: środa, 19 sierpnia 2009, 16:26 

A macie może pomysł, dlaczego mnie w @ i bezpośrednio przed nie boli nic. Po prostu nic.
Natomiast te moje "ataki", których miałam 3- w lutym, kiedy to dowiedziałam się o torbieli, w marcu, po kuracji luteiną i w ostatnią sobotę- po laparoskopii- one występują 8-10 dni przed @.
Dwa pierwsze zaczęły się od ostrego bólu jajnika- kilkadziesiąt minut, a po nocy ból całego podbrzusza- jak leżałam nie bolało nic, ból pojawiał się w momencie uruchomienia mięśni i trwał 1-2 doby. W drugim ataku miałam 15 minutową walkę z przeraźliwym bólem promieniującym od odbytu w stronę wnętrza mnie. Ten ostatni był najkrotszy- 2 godziny, nie objął jajnika a bolało mnie tylko na całej długości odbytu i promieniowało do środka, ale za to JAK!!! Momentalnie słabo, gorąco i chce się wymiotowac.
Próbuję zrozumiec mechanizm tej choroby, ale nie kumam dlaczego i skąd bierze się ból przed @, a @ nie boli wcale- nigdy nie bolała.

PostNapisane: środa, 19 sierpnia 2009, 18:13 

widzisz kochana kazda z nas przechodzi inaczej objawy...niektore z nas zupelnie bezobjawowo (czego przykladem jest moja kolezanka, ktora poddala sie laparo poniewaz u niej byla niewyjasniona przyczyna nieplodnosci, i co znalezli? - endo wlasnie!).

To, ze boli okolo 10 dni przed @...moze to owulka. Nie wiem jakie Masz cykle, moze Masz krotsza faze lutealna, nie wiem - ale mozliwe ze wtedy masz owulacje skoro powtarza sie to cyklicznie.
Moze Masz w tych miejscach zrosty, ktore nie zostaly usuniete - gdzies w okolicach jelit i moze one powoduja bol? Przyczyna bolu odbytu moga byc rowniez hemoroidy.
Kilka dziewczyn z forum robilo kolonoskopie (badanie jelita)...rowniez skarzyly sie na bole. Moze warto o tym pomyslec?

endo IV stopien,analogi, 3 operacje, wodniaki - usuniete jajowody
4 ICSI - 2 aniolki
5 ICSI - i jest serduszko!

Filipek przyszedl na swiat 26 grudnia 2010!

[Moje DNA bierze udział w bad. genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Kliknij to, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

PostNapisane: środa, 19 sierpnia 2009, 18:35 

Nie, no spokojnie. Gdyby to się powtarzało i dolegało stale, to co innego.
Nie dajmy się zwariowac...
Miałam laparoskopię 3 tyg. temu i jednocześnie dokonano u mnie przeglądu czego się tylko dało.

PostNapisane: piątek, 21 sierpnia 2009, 08:40 

A ja jestem przed @, tak podejrzewam, bo bóle mam znowu. Boli mnie podbrzusze, tak zwyczajnie na okres, ale nie mocno, normalnie :D . Tylko mam pytanie- od jakiegoś pół roku zauważyłam, że jakieś 2 , 3 dni przed @ zaczynają mnie potwornie boleć stawy- przede wszystkim krzyż, biodra, kolana. Masakra, aż mam wrażenie, ze dostaję gorączki. Nie mogę przez to zasnąć. Czy macie może tak? A może znacie jakiś sposób na to, żeby sobie ulżyć?

PostNapisane: piątek, 21 sierpnia 2009, 11:53 
Site Admin

Mi pomaga wygrzewanie. I ruch - endorfiny działają cuda - tylko jak w takim stanie ćwiczyć?

PostNapisane: poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 15:36 

Ostatnio odkrylam, ze w lagodzeniu bolu pomaga mi dotyk tzn. kiedy moj maz gladzi mnie po glowie, dotyka platka ucha. :lol: Nie wiem, moze wtedy bardziej koncentruje sie na tym co przyjemne, niz nad podlym uczuciem bolu. Moze uda mi sie wyprowadzic w pole te endobole?

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Obrazek
Kliknij tu, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

Bo z nas Fortuna w zywe oczy szydzi, to da, to wezmie, jako sie jej widzi...

PostNapisane: piątek, 6 listopada 2009, 17:00 

jejku ale mnie zmartwiłyście - miałam nadzieję, że po laparo będzie mnie mniej boleć a teraz znowu czekam co będzie...

mnie też boli tak na 7 do 10 dni przed @, a 1, 2 i 3 dzień @ to po prostu koszmar, ale przez te lata nauczyłam się "wstawać" do pracy - mąż budzi mnie o 4 rano, biorę ketonal, leję ciepło wodę do wanny (tylko nie krzyczcie bo wiem że nie wolno ale inaczej nie mam szans na funkcjonowanie) i leże tak (na zmianę z wc bo żołądek mój również szaleje) do około 6 rano, dopiero wtedy wiem, że mogę się szykować i iść do pracy i nie wyląduję na pogotowiu ani nie zemdleję...

02.2011-> HSG-drożne
04.2011-> laparoskopia-histeroskopia-chromoskopia (P+)
2011-> 3 x IUI
2012-> Visanne
12.2012-> ICSI Obrazek
01.2013-> ICSI Crio-> kiepski żart Obrazek
10.07.14-> wizyta w OAO, 6.09-początek
23.01.15-> zadzwonił telefon :D
27.11.15-> kolejny telefon :D

Moja historia
Mój adoptusiowy CUD

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1