Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest piątek, 18 stycznia 2019, 14:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zespół chronicznego zmęczenia w endometriozie
PostNapisane: piątek, 6 czerwca 2014, 18:43 

Witajcie, mam na imię Ewa, mam 29 lat i też niestety choruję na endo, bardzo chcę opowiedzieć swoją historię, ale jest troszkę długawa :) więc zrobię to na dniach, ale teraz mam takie pytanie na gorąco, czy biorąc Visanne mogę brać na uspokojenie Bellergot, tylko jeden dziennie rano, kiedy mi najciężej psychicznie? A może macie jakieś inne pomysły jeśli chodzi o leki wyciszające. Od lat co jakiś czas mam stany depresyjne, lękowe, brałam różne leki, mam teraz cięższe dni i chciałam się wspomóc Bellergotem właśnie bo mam zapas :) ale dodatkowo od 2 miesięcy biorę (kolejny raz) Visanne, nie pytałam o Bellergot gina bo akurat jak mi zapisywał Visanne to psychicznie nie było najgorzej i wtedy nic nie brałam. Bardzo proszę o jakieś sugestie i informacje jak się orientujecie. Pozdrawiam ciepło. Ewa

PostNapisane: piątek, 6 czerwca 2014, 19:16 

Ewa niestety nie jestesmy lekarzami wiec nie potrafimy poradzic odpowiednio. Mysle, ze powinnas podpytac swojego lekarza rodzinnego. :P
Jedna z naszych kolezanek bierze visanne i jakis antydepresant ale nie wiem czy na tym mozna sie opierac.

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Obrazek
Kliknij tu, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

Bo z nas Fortuna w zywe oczy szydzi, to da, to wezmie, jako sie jej widzi...

PostNapisane: piątek, 6 czerwca 2014, 19:27 

Dziękuję za odzew :) no wiem że muszę podpytać, ale czasowo nie mam jak do lekarza się udać bo jestem sama z synkiem, którego nie mam z kim zostawić, więc pomyślałam że któraś z dziewczyn po prostu miała taką sytuację :) bo mam też zapas innych leków właśnie antydepresyjnych, póki co napisałam do koleżanki której mąż jest lekarzem z prośbą o zajrzenie do farmindeksu czy jakoś tak :)

PostNapisane: poniedziałek, 23 listopada 2015, 00:44 

Ja wlasnie cierpie na zespol chronicznego zmeczenia od czasow szkoly sredniej,czyli mniej wiecej kiedy zaczelam miesiaczkowac. Mialam robione wszelkie mozliwe badania na przelomie lat I nic one nie wykazaly.Teraz dopiero ,kiedy zdiagnozowano u mnie endometrioze,jestem prawie calkowicie pewna,ze to ona jest przyczyna!
Piszecie,ze nalezy wykluczyc depresje,anemie itp. Ja mam obecnie depresje,a takze anemie,ale byly czasy kiedy ich nie mialam,a zmeczenie bylo takie same. Ja mysle,ze to wlasnie endo sciagnela na mnie I anemie I depresje. Przy tak silnych krwawieniach miesiaczkowych, rowniez z odbytu trudno utrzymac hemoglobine w normie. Ponadto moim okresom towarzyszy silna biegunka a to z kolei wyplukuje mineraly -brak mi miedzy innymi magnezu I potasu,oraz witaminy D,mimo bardzo 'naslonecznionego'trybu zycia I zdrowego odzywiania.Nie wspomne juz o hormonach - mam za duzo kortyzolu I prolaktyny,ktore to z kolei wskazuja na depresje I sa bardzo charakterystyczne przy endo. Teraz doczytalam jeszcze o pewnych zaleznosciach miedzy endo a glukoza I insulina i zamierzam sie przebadac w tym kierunku,poniewaz od lat mam niski cukier i nawet go uzupelniam tabletkami glukozy,bez ktorych nie moge normalnie funkcjonowac. Jak wiadomo cukier to energia,wiec moze stad to zmeczenie miedzy innymi?
Diagnoza endometriozy zaczyna u mnie tlumaczyc tak wiele roznych dolegliwosci,ze sama nie moge w to uwierzyc! Dlatego mam gdzies w glebi wielka nadzieje,ze po laparoskopii odzyskam choc czesc swojej energii i pozbede sie i anemii i depresji.

PostNapisane: środa, 15 marca 2017, 11:55 

Chciałam tylko przytoczyć, że zespół chronicznego zmęczenia może być czasem błędnie diagnozowany jako jeden z objawów choroby autoimmunologicznej, która nazywa się fibromialgia i może być niekojarzony przez lekarzy z innymi występującymi objawami przy tej chorobie. Ja choruję na fibromialgię i doskonale wiem co to znaczy wstać z łóżka zmęczonym. W tej chorobie dzieję się tak, ponieważ chory tak naprawdę do końca nie odpoczywa podczas snu (aktywność mózgu). Fibromialgię zdiagnozował mi lekarz reumatolog. Może komuś pomoże taka informacja.

2017.11 in vitro podejście 2
2017.09- in vitro podejście 1
2017.05- Laparoskopia - uwolnienie jajnika prawego, torbiel zniknęła przed operacją
2016.07- ... Starania
2016.03-06 Visanne
2016.02 Laparoskopia torbieli- prawy jajnik
2015.12 Endometrioza
2015.10 Fibromialgia

PostNapisane: poniedziałek, 3 grudnia 2018, 20:17 

Niestety także jestem stale zmęczona, jeśli zdarzy się godzinka w ciągu doby gdy nie jestem, to jest cud. Czasami jestem mniej lub bardziej zmęczona, najgorzej jest rano. Czy to wina endo, nie wiem, u mnie może być winą nieprawidłowo pracującego układu nerwowego, w tym problemów z tętnem i ciśnieniem. Lekarze mówią, że przy moich problemach chroniczne zmęczenie to "normalne" i nic nie da się z tym zrobić. Oprócz chronicznego zmęczenia, mam zamglenia umysłu itd, to także jest normą u mnie ;),

PostNapisane: piątek, 7 grudnia 2018, 17:09 

Zadziwiające to wszystko. Ja też mam problemy z ciągłym zmęczeniem. Regularnie podejrzewają u mnie chorobę tarczycy. Byłam też badana w kierunku śpiączki cukrzycowej. Od niedawna mam zdiagnozowaną chorobę dwubiegunową, ale to nadal niczego nie tłumaczy, bo nawet w tej dobrej fazie brakuje mi energii i leki nie pomagają. Mam objawy hipoglikemii, ale badanie glukozy nic nie wykazało. Czyżby nadszedł czas, żeby kolejną dolegliwość przypisać endometriozie?

PostNapisane: sobota, 8 grudnia 2018, 00:26 

Być może, to moje zgadywanki, jeśli endo jest chorobą autoimmunologiczną, to być może chroniczne zmęczenie jest od niej, bo choroby autoimmunologiczne takie objawy dają. Co więcej różne choroby autoimmunologiczne występują razem, chyba 'lubią się kumplować i wspólnie maltretować swoją ofiarę' :? .

Możliwe też że masz problemy z tarczycą a ona także potrafi dać podobne objawy (zwłaszcza Hashimoto). Problemy np z insuliną także, Miałaś badanie glukozy czy krzywej cukrowej. Co do reszty, dla mnie czarna magia. Nie znam się na psychice, ale czy ta rzekoma dwubiegunówka mogą być spowodowana huśtawką hormonów?

PostNapisane: niedziela, 23 grudnia 2018, 11:26 

Moje trzy siostry maja choroby tarczycy, w tym Hashimoto. U mnie do tej pory nic badania nie wykazały, ale ostatnio mam jakąś gule na tarczycy. Krzywą miałam kiedyś robioną , ostatnio tylko glukozę. Drugi raz bym chyba nie wypiła tego świństwa do krzywej. Dwubiegunówka u mnie jest genetyczna.

PostNapisane: niedziela, 23 grudnia 2018, 19:41 

Być może faktycznie masz coś z tarczycą, albo innymi chorobami o których nie wiesz, a może faktycznie endometrioza powoduje też takie stany. To takie szukanie po omacku, i najłatwiej zwalić na dwubiegunówkę, tylko tak jak pisałaś, w tej lepszej fazie nie ma poprawy, czyli to musi być coś jeszcze. a ta krzywa w ogóle coś wykazała, zresztą robiona jakiś czas temu to już nieaktualna. Tylko gdzie szukać przyczyny, zwłaszcza w ciemno :?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1