Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 00:16

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Jest jakieś rozwiązanie?
PostNapisane: wtorek, 13 marca 2018, 13:05 

Hej,
Mam 27 lat, w maju odstawiam vissane.
Mieszkam z moim facetem od 5 lat,
Chciałabym zacząć się starać o dzidziusia a mój facet nie chce. Przez branie vissane nie mam ochoty na seks co nas ostatnio oddalilo, a mój partner myśli że dziecko oddali nas jeszcze bardziej.

Czasem myślę o rozstaniu, chociaż bardzo go kocham, ale nie będę czuła się spełniona kobieta jeśli nie będę miała dziecka.

Macie pomysł jakis używać argumentów żeby zmienił zdanie??

Tytuł: Re: Jest jakieś rozwiązanie?
PostNapisane: wtorek, 13 marca 2018, 19:55 

Kobietkozendo sa to bardzo osobiste sprawy i trudno cokolwiek podpowiedziec. Moge ci przedstawic jedynie moje prywatne zdanie w temacie a jako, ze mam 50 lat troche doswiadczenia posiadam. ;)
Po pierwsze nigdy nie nalezy naciskac faceta na dziecko, partnerzy tego nie lubia musza sami dojsc do ochoty pozostawienia po sobie potomka.

Powinnas sama sobie zadac pytanie czy twoje uczucie jest szczere czy widzisz w swoim partnerze jedynie ewentualnego mezczyne, ktory zaspokoi twoja chec posiadania dziecka...
Z tego co piszesz nie jestes pewna...

Faktycznie wszelkie antyki pozbawiaja nas ochoty na figle, coz sama od lat mam libido na poziomie piwnicy a ostatnimi czasy zeszlo jeszcze nizej...

Co moge ci poradzic??? Najlepiej szczera rozmowe z partnerem i moze danie sobie troche czasu, niechaj choroba nie bedzie "katalizatorem" w dazeniu do szybkiego macierzynstwa.

Czesto czas daje nam odpowiednie rozwiazania... Wiesz jak mawiaja babcie : co nagle to po diable.

Powodzenia!

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Obrazek
Kliknij tu, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

Bo z nas Fortuna w zywe oczy szydzi, to da, to wezmie, jako sie jej widzi...

PostNapisane: czwartek, 15 marca 2018, 06:11 

Chce z nim być. Tylko ja chcę założyć rodzinę. A mam czekać latami aż się SL decyduje na dziecko? Z każdym rokiem będzie nam trudniej :( jestem zapalamana. Każdego dnia o tym myślę.

PostNapisane: czwartek, 15 marca 2018, 19:11 

Kobietkozendo bycie w zwiazku oznacza "my chcemy"....

Wiesz u kobiet chec posiadania potomstwa pojawia sie z reguly wczesniej niz u plci "brzydkiej". To czy bedzie trudniej - tego nie mozesz wiedziec i nie zakladaj, ze tak bedzie.

Rozumiem twoje macierzynskie zamiary i w tej sytuacji zamiast codziennego zamartwiania sie polecam szczera rozmowe z partnerem. Zapytaj go jakie sa jego plany na zycie, moze sprecyzowane jakos czasowo. Byc moze kazde z was ma inne oczekiwania.
Zycze ci, zeby wam bylo po drodze. ;) Pozdrawiam

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Obrazek
Kliknij tu, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

Bo z nas Fortuna w zywe oczy szydzi, to da, to wezmie, jako sie jej widzi...

PostNapisane: niedziela, 18 marca 2018, 12:47 

Uświadom swojego partnera na czym polega twoja choroba. Czy twój partner w ogóle chce mieć dzieci? Jeśli dzieci nie planuje to tracisz czas. Mój partner też myślał, że mi się "odmieni", w końcu z powodu tej presji go zostawiłam, bo doszłam do wniosku, że mamy inne życiowe priorytety. Nie da się kogoś zmusić, czy przekonać do posiadania dziecka - jeśli twój partner nie czuje się na to gotowy, to uwierz, że nawet jak go namówisz na dziecko to tuż po urodzeniu on ucieknie w siną dal, bo będzie się czuł oszukany. Jedyna droga to porozmawiać szczerze i zastanowić się czy macie wspólne plany, cele, marzenia - jeśli nie to lepiej nie tracić czasu, szczególnie w twoim przypadku.

*Hashimoto

PostNapisane: poniedziałek, 28 maja 2018, 15:16 

Coś, co nie jest tym.
Jeśli cokolwiek slotxo, to byłoby twoje.

Strefa czasowa: UTC + 1