Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 05:00

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Historia Justy1985
PostNapisane: wtorek, 27 lipca 2010, 23:18 

Dobry wieczór wszystkim Paniom:)

Problemy zaczęły się w październiku 2009 roku, były to straszne bóle podbrzusza,rozdzierające,ale patrząc wstecz ( czeste zapalenia układu moczowego z krwiomoczem + stany podgoraczkowe, piasek w nerkach )stawiałysmy z mamą,ze może tym razem piasek w przewodzie moczowym,znowu badania moczu,usg nerek i wyniki w normie, od listopada do stycznia 2010 roku byłam u lekarza pierwszego kontaktu chyba z kilkanaście razy,podejrzewano przede wszystkim piasek na nerkach mimo dobrych wyników,lekarka nie robiła sobie nic z tego co mówiłam,nie wiedziała jak wytłumaczyć ciągły stan podgorączkowy, moje bóle w lewym podbrzuszu, nie robiła z tym nic prócz przepisania mi aulinu rozkurczowego,prócz tego aby wykluczyć sprawy ginekologiczne miałam usg narządów rodnych,w którym jedynie stwierdzono tyle,ze mam mała macice wszystko jest ok, badanie u ginekologa trwało 40 min, przepisał mi jedynie syrop na uspokojenie, bo stwierdził,ze nerwowa jestem, mimo tego,ze od 1,5 roku zmieniałam ginekologów 3 razy i skarżyłam sie na ból, żaden nic prócz aulinu mi nie przepisał, w styczniu zaczeły sie problemy z wypróznianiem, tz zauważyłam,ze jak boli to nie moge sie wypróznić,a wczesniej nie miałam problemów w tych sprawach wręcz extra przemiana materii, nie wiedziałam juz co robić i cudem znalazłam stronke o zapaleniu jelita przeczytałam i stwierdziłam,ze to na pewno to, z wydrukiem udałam się do tej samej lekarki i ( z mama tym razem) jednak nadal upierała sie,ze zapalenia nie mam,było to w pt w ndz dostałam strasznych bóli i ciągłe parcie na stolec, trafiłam na pogotowie stwierdzono od razu zapalenie jelit,skierowanie do szpitala,gdzie po badaniu per rectum lekarka powiedziała,ze wszystko o.k. i nie ma przyczyn z jakich mam zostac tutaj, więc wróciłam znowu do domu,dodam,ze byłam 2 tyg już na płynnej diecie i rumianku, parcie na stolec jakby ustapiło,mama stwierdziła,ze nalezy to sprawdzić więc trafiłam do chirurga tym razem prywatnie ( dzieki wujowi bo u niego leczył sie na hemoroidy),który również stwierdził po tym samym wstepnym ogladzie,ze nic mi nie jest, ale nalezy to w 100% zbadać w rektoskopii, zgodziłam sie od razu,masa stresu niepotrzebnego ( bo badanie trwa z 4 minuty ) przy czym rozwalona sluzówka jelita i krwawiące jelito, diagnoza jak grom z jasnego nieba, bo jak zaczęłam czytac to oczywiście podejrzenie CU albo CD,ostra dieta, leki i wpadłam w lekki dół,dodam,ze przy stresie bóle te pogłębiały się,okresy moje przy tym zapaleniu sa nie opisania jesli chodzi o ból, jednak po 2x2 nospie forte i aulinie kładłam goracy kompres na podbrzusze czasem usypiałam i ból mijał,tłumaczyłam to tym,ze to przez zapalenie jelita i dlatego boli mnie równiez odbyt tz nie boli,a mam skurcz jakby,który nie chce minać,gastroskopia była kolejna, wyszła czysciutko ( robiona z tego względu,ze po lekach bardzo zaczął mnie bolec zoladek) no i po 2,5 miesiacach po podleczeniu zapalenia kolonoskopia na szczescie robiona w znieczuleniu :) nawet złotówki nie dopłącałam bo refundowane jest to :) podejrzenie CU więc oczekiwanie prawie 3 tyg na wyniki,w których stwierdzono,ze jest zapalenie,ale jedynie polekowe,wiec odstawienie lekarstw,zaprzestanie diety,myslałam,ze moje życie wróci do normy,niestety kolejna tragiczna miesiączka,przy ktorej goraczkowałam aż, zlana potem parcie na stolec,bez wypróznienia itd....;/ temp znowu powróciła,bóle kości,pleców,podbrzusza i w sumie wszystkie dolegliwości,które nie były mi znane przed zapaleniem jelit, kolejna wizyta u chirurga znowu wprowadzenie leków,jednak stan bez zmian,żadnej poprawy, kolejna wizyta tym razem u Pani gastrolog ( która wykonywała mi wczesniej gastroskopie),która stwierdza,ze z tak minimalnym zapaleniem jelita nie powinnam doswiadczac takiego bólu jakiego doswiadczam,którego mam dośc i od razu hasło endometrioza, na jelitka dostalam tabletki jeszcze na 3 miesiace,ale bardziej uspokajajace jelita i rozkurczowy plyn milocardin, jutro wizyta u ginekologa i ciekawe jak zareaguje na to co powiem, z tego co czytam mam wiekszośc objawów,jednakże można je podpiąc również pod zapalenie jelit,bóle po stosunku i brazowe upłąwy jednak chyba nie?
Najbardziej boli mnie to,ze przez taki szmat czasu jaki ja odwiedzam lekarzy i skarże sie na bóle, za każdym razem patrza na mnie jak na wariatkę, jakbym mówiła coś co nie jest prawda,jestem zdziwiona,ze do tego czasu to gastrolog wpadła na ta chorobe,a nie ginekolog własnie,ale wszystko przede mna...
ja po prostu chcę sie pozbyć bólu.....

Tytuł: Re: Historia Justy1985
PostNapisane: środa, 28 lipca 2010, 01:16 

witaj justa1985

Przykro mi, ze przechodzisz przez to wszystko. Niestety-wiekszosci z nas zanim zostala poprawnie zdiagnozowana najpierw uprawiala pielgrzymki po gastrologach, szpitalach, psychologach, itp. Nie raz slyszalysmy, ze sobie chorobe wmawiamy, ze taka nasza uroda, ze tak musi byc i w ogole bole jelit biora sie stad iz nerwowe jestesmy :roll: . Ech...
CHoc mam nadzieje, ze nie Masz endometriozy - to jednak dobrze byloby ja na 100% wykluczyc, aby upewnic sie, czy to u Ciebie sprawy jelitowe jednak, czy moze cos innego. wtedy latwiej byka za rogi wziasc. Niestety - na 100% endo mozna tylko potwierdzic podczas laparoskopii - co mysle byloby dobrym rozwiazaniem, wtedy rowniez i Twoje jelita moglby lekarz obejrzec.
Ja mialam kolonoskopie rowniez ktora nic nie wykazala - mimo strasznego bolu jelit, szczegolnie podczas miesiaczki. Po wykonanej laparotomii okazalo sie, ze moje jelita to jeden wielki zrost... Usunieto zrosty 2 lata temu i od tamej pory spokoj.

Daj znac po wizycie.

endo IV stopien,analogi, 3 operacje, wodniaki - usuniete jajowody
4 ICSI - 2 aniolki
5 ICSI - i jest serduszko!

Filipek przyszedl na swiat 26 grudnia 2010!

[Moje DNA bierze udział w bad. genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Kliknij to, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

PostNapisane: środa, 28 lipca 2010, 07:44 

To mimo,ze mam zapalenie jelit w środku w końcowym odcinku jelita grubego, moge gdzies jeszcze mieć? To kolonoskopia by tego nie wykazała? Jeżeli głupio pytam to przepraszam,ale jestem nowa w tym temacie,dobra ide do lekarza.....
p.s. dzięki za odzew

PostNapisane: środa, 28 lipca 2010, 13:58 

nie wiem, czy kolonoskopia by tego nie wykazala :roll: ; ja nie mialam zapalenia jelit w ogole, a bol byl stad, iz jelita w zrostach byly (co kolonoskopia nie wykazala u mnie) - stwierdzono te zrosty podczas operacji. Moze powinnam dodac, ze zrosty nie byly w jelitach (w srodku), ale na zewnatrz - jelita posklejane razem i do innych narzadow. w srodku byly "czyste".
ok. czekamy na raporcik z wizyty

4 ICSI - 2 aniolki

[Moje DNA bierze udział w bad. genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?

PostNapisane: środa, 28 lipca 2010, 14:09 

Lekarz dokładnie mnie przebadał,stwierdził,ze z tej strony nic niepokojącego nie ma,wziął na wszelki wypadek wymaz w celu sprawdzenia nieczystości i od dziś biorę już Novynette,a od pierwszego dnia cyklu będzie działac jako antykoncepcja, bo na razie mam brac tak po prostu, w celu sprawdzenia mojego samopoczucia, zalecone branie w celu zaprzestania miesiączki na jakis czas,potem bedzie obserwacja czy to złagodziło ból,dopiero jak t nie poskutkuje laparoskopia w celu podejrzenia endometriozy
p.s. felka dzięki wielkie za wyjasnienie:)

PostNapisane: środa, 28 lipca 2010, 21:54 
Site Admin

Justa
dobrze, że w końcu trafiłaś na taką gastrolog, która nie lekceważy Twojego bólu. Też zgadzam się z Felką, żeby jednak szukać potwierdzenia, czy to jest endometrioza. Antyki powinny chorobę wyciszyć jeśli ją masz. Czasami zleca się branie ich bez przerw na miesiączkę.... ale jednak dobrze jest wiedzieć na co się choruje.... :)

Dobry laparoskopista może też ulżyć w Twoich cierpieniach poprzez usunięcie zrostów i ognisk.

PostNapisane: piątek, 30 lipca 2010, 15:43 

czy bóle w endometrozie sa tylko w czasie okresu? ewentualnie przed? bo ja dzis znowu walcze z bólem podbrzusza,a jestem11 dzień po okresie;/ :(

PostNapisane: sobota, 31 lipca 2010, 17:25 

bole moga towarzyszyc przez caly cykl, najczesciej jednak przed i w czasie okresu oraz w czasie owulacji... 11 dc to juz blisko do owulki. Mnie zawsze bolalo w srodku cyklu jak pecherzyk na jajniku rosl.

4 ICSI - 2 aniolki

PostNapisane: sobota, 31 lipca 2010, 18:56 

Witaj Justa...
Ja bóle mam przed @ 4 lub 5 dni i oczywiście w trakcie @
niestety tak jak Ty i Falcia mam ogromne problemy z jelitami obecnie czekam na operację wrześniową i mam nadzieję na "wygraną w totka" czyli pozbycie się endo :twisted:
pozdrawiam

mam nadzieję, że to już finisz!
2011 laparoskopia
2012 laparoskopia
2014 laparoskopia (usunięta "prawa strona")
nadzieja - cóż .....

moja historia

PostNapisane: poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 18:52 

felka dzieki za informacje,nie wiedziałam,ze to tez od tego zależy

antosiu trzymam kciuki :mrgreen:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1