Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest piątek, 22 czerwca 2018, 06:33

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: betka i wielka niewiadoma
PostNapisane: wtorek, 20 sierpnia 2013, 19:46 

Witam
Moja historia z bólem zaczęła się o ile dobrze pamiętam już z pierwszymi @ i tak do dziś. Obecnie ma 35 i ;) lat i znów po pół rocznym spokoju zaczyna wracać ból,ale może od początku.W lipcu 2009 trafiłam do szpitala (wysłał mnie tam mój mechanik od podwozia)miałam silne bóle.W szpitalu po przebadaniu w gronie najbliższych chyba 100 lekarzy nic nie stwierdzono i po trzech dniach wypisano mnie do domu.Na wypisie mam info "nieokreślony stan związany z żeńskim narządem płciowym"ból był nadal ,ale co tam da się z tym żyć i tu myślę,że już wtedy gdyby dobrze mnie zdiagnozowali to bym wiedziała,że to endo ,a tak żyłam sobie w błogiej nie świadomości . Oczywiście do pewnego momentu. W styczniu 2012 zaczęła się moja walka (i trwa )po 3 tygodniowej @ poszłam do gin i po badaniach od razu skierowanie do szpitala.Wtedy nie wiedziałam co z czym się je i jak taka owieczka poszłam pod nóż (laparotomia).Lewy jajnik o wymiarach 100x50mm i torbiele endometrialna 50mm i 30mm, prawy 56x34 i torbiel 34mm . miesiąc L4 ,odpoczęłam jak nigdy.Pół roku tabl.anty już nawet nie pamiętam jakie.Ale żeby nie było tak różowo po wyjściu ze szpitala tel od gin proszę się stawić po odbiór wyników cytologii (tu mi się zapaliła czerwona lampka przecież nigdy nie dzwonili).Wynik HSIL-zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego mogące odpowiadać CIN2,CIN3/CIS itd.Czerwiec konizacja szyjki macicy i skrobanie kanału szyjki macicy.Zdiagnozowane HPV 16 (i tu mi podniósł ciśnienie mój gin,"niech Pani zapyta swojego partnera skąd pani to ma ",jestem z moim S już 15 lat i wiem ,że to nie od niego chyba ,że 15 lat temu :roll: ) Dziś na szczęście jest już CIN2,ale szyjka krótsza i co pół roku cytologia.Ale z naszą choroba trzeba się przyzwyczaić do częstych wizyt u gin ,tak więc kolejna wizyta i kolejna ,tym razem z bólem lewego boku pierwsze co mi przychodzi do głowy to znów torbiele ,a mój gin "a dlaczego Pani sądzi,że to na pewno jajnik Panią boli"ręce opadają.Na fotelik i jest torbiel ale na prawym i znów luty 2013 szpital "jajnik prawy zmieniony cystycznie o średnicy 58mm ,laparotomia wyłuszczenie torbieli endometrialnej i częściowe uwolnienie zrostów .Potwierdzona Gruczolistość miednicy małej.Pół roku na vissane.

-06.2012 konizacja i skrobanie kanału szyjki
-02.2013 laparotomia ,torb.endo i częściowe uwolnienie zrostów .Potwierdzona ENDO. Pół roku na visanne.
-8.08.2013 koniec visanne i znów ból
-01.2014 torbiel dwukomorowa p. jajnika
-sierpień ,torbiel sobie poszła

Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może poprawić diagnozowanie i leczenie endometriozy.

Tytuł: Re: betka i wielka niewiadoma
PostNapisane: wtorek, 20 sierpnia 2013, 19:50 

trochę mi zajęło napisanie mojej historii i to w skrócie :)
ale mam pytanko 8 sierpnia przestałam brać vissane czyli 12 dni temu i od tego czasu wszystko mnie boli najbardziej lewa strona ból promieniuje do nogi problem z chodzeniem,czy to może tak szybko wrócić ???

-02.2013 laparotomia ,torb.endo i częściowe uwolnienie zrostów .Potwierdzona ENDO. Pół roku na visanne.

Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może poprawić diagnozowanie i leczenie endometriozy.

PostNapisane: wtorek, 20 sierpnia 2013, 21:18 

Witaj Betka :)
ja odstawiłam Visanne 2 sierpnia, po prawie dwóch latach, zero dolegliwości, a likwidowaliśmy 9cm torbiel bo nie wyraziłam zgody na kolejną laparotomię.
Ja bym poszła do kogoś zrobić USG. Któreś z dziewczyn, chyba po miesiącu nasiliły się dolegliwości. Każda inaczej reaguje na Visanne, jednym pomaga, innym nie bardzo.

gg 5870987

W wielu momentach życia jedyne czego pragniemy to odpuścić i zrezygnować.. a przecież sens tkwi w tym, by odszukać coś, co nie pozwoli nam się poddać... musimy upadać, po to, żeby umieć się podnieść. Podnosimy się po to, by za jakiś czas upaść znowu.

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą

MOJA HISTORIA
Obrazek
Obrazek
13.11.2010 - Aniołek

PostNapisane: wtorek, 20 sierpnia 2013, 21:33 

Dziś miałam iść do gin ale okazało się,że ma urlop.Gdy brałam było wszystko ok,oprócz standardowych skutków ubocznych.A teraz siedzę i czuję całą lewą stronę ,prawa czasem się odezwie nie jest to jakiś tam wielki ból tylko taki ciągnący upierdliwy.

chyba jednak czas zaaplikować coś na to,a tak było fajnie bez zatruwania wątroby tabsami

PostNapisane: środa, 21 sierpnia 2013, 20:13 

Witaj na forum! :)

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Obrazek
Kliknij tu, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

Bo z nas Fortuna w zywe oczy szydzi, to da, to wezmie, jako sie jej widzi...

PostNapisane: środa, 21 sierpnia 2013, 21:07 

Witaj :) nie martw się że twój partner coś przykombinował podobno mężczyźni mogą przenieść HPV np dotykając klamki. Tak powiedział lekarz mojej koleżanki jak usłyszała "jak pani się prowadza ?"

powodzenia

PostNapisane: środa, 28 sierpnia 2013, 13:45 

witam
Endo przepraszam,że tak późno wykonałam rzeczy jakie mi zadałaś w emilu ;) ale jakoś tak wyszło,że nie miałam dostępu do neta,postaram się być bardziej subordynowana :)

a na co dzień bez zmian czekam na @ brzuch boli raz mniej raz mocniej

PostNapisane: środa, 28 sierpnia 2013, 13:47 

Betko nie ma sprawy ja tylko chcialam ci pomoc. :oops:

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Obrazek
Kliknij tu, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

Bo z nas Fortuna w zywe oczy szydzi, to da, to wezmie, jako sie jej widzi...

PostNapisane: środa, 28 sierpnia 2013, 14:05 

Hej :) Fajnie, że dołączyłaś do nas :)

* 20.08.2013 laparoskopia- endometriosis genitalis externa II, zrosty na jelitach, guzki w zatoce Douglasa
* 06.09.2013 jednak startujemy z Visanne- modlimy się żeby guzek w piersi nie rósł :)
* 05.04.2014 koniec Visanne - Zaczynamy starania, nie ma już na co czekać...
*24.08.2014 są 2 tłuste krechy na teście :)
Obrazek

PostNapisane: środa, 28 sierpnia 2013, 19:38 

witaj na forum :-)

Obrazek

04.06.2013-lapartomia usuniecie endometriozy z blizny po cc, otrzewnej,miesnia prostego brzucha i powięzi- ŻYCIE BEZ BOLU !
17.06.2013-potwierdzenie endometriozy III st hist-pat.
16.04.2016-endo wróciło ;(
07.02.2017-LAPAROTOMIA - USUNIĘCIE JAJNIKA całego zajętego torbielami krwotocznymi ,licznych zrostów min z jelita,zatoki dauglasa,m.brzucha
16.02.2017 LUCRIN 6mc
18.08.2017 DEPO-PROVERA

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1