Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 05:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 44  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: nierówna walka
PostNapisane: środa, 21 lutego 2018, 19:54 

Aaniu mnie kiedys gin polecil stosowanie do podmywania jogurtu naturalnego lub maslanki.
Czesto lapalam infekcje... Lagodzilo to pieczenie a przy okazji reguluje ph pochwy i uaktywnia dobra flore bakteryjna.

Tylko sugeruje niekoniecznie musisz brac pod uwage...

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Obrazek
Kliknij tu, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

Bo z nas Fortuna w zywe oczy szydzi, to da, to wezmie, jako sie jej widzi...

PostNapisane: czwartek, 22 lutego 2018, 11:19 

Dziękuję Endo, nie słyszałam o takiej metodzie. Na razie mam maść do smarowania i te globulki, no i mam się podmywać Tantum Rosa...ale może potem...
Wynik posiewu moczu jest ujemny, nic nie wychodowali.
Nie wiem co teraz, bo czuję cewkę moczową i przy sikaniu boli pod koniec.
A infekcja intymna też jeszcze jest. Mam globulki do poniedziałku. ..

moja historia

PostNapisane: czwartek, 22 lutego 2018, 15:32 

Aniu wiem że to wszystko trudne bo też z infekcją pochwy walczyłam miesiącami.
W takiej sytuacji trzeba zrobić wymazy na wszystko. Byłam kiedyś w laboratorium świadkiem jak dziewczyna rozmawiała z laborantką bo od wielu miesięcy miała stan zapalny posiewy wychodziły jałowe a ją bolało doradziła jej żeby pobrać wymazy chyba na chlamydię ,uroplasme,mykoplasmę i kurcze coś jeszcze nie pamiętam i okazało się że faktycznie miała któreś z tych dziadów a ze zwykłych wymazów nie wychodziło.

Nie jestem lekarzem oczywiście ale uważam że leczenie w ciemno w twoim przypadku jest bez sensu. Wiesz problem może być teraz w pochwie która nadkaża cewkę albo dodatkowo jest bakteria w samej cewce.
powiem ci co ja bym zrobiła łącznie z antybiotykiem który wkładasz wkładałabym lactovaginal oczywiście nie w tym samym czasie tylko jak globulki wieczorem to laktovaginal rano on napewno nie zaszkodzi.
ja miesiącami brałam probiotyki doustnie i gówno to dawało dopiero dopochwowo się dobre bakterie rozmnożyły i od tamtej pory mam spokój. Doustnie brałam przez tydzień łacznie z lactovaginalem potem długo sam lactovaginal.

potoem po odstawieniu cudownych antybiotyków i lactovaginalu poczekała bym dwa tygodnie i zrobiła posiewy na wszystko zarówno z pochwy ,szyjki jak i cewki moczowej wiem że ta operacja będzie napewno kosztowna ale tak naprawdę nie wiadomo co teraz jest powodem tak rozległego stanu zapalnego. oczywiście dużo pić i zakwaszać mocz. Woda z cytryną czy żurawina.
Endo też ma rację z tyn smarowaniem sromu kefirem czy maślanką byle naturalne bez cukru.
Ja po tantum rosa miałam tylko gorzej podrażnione ale nie musi być to zasada oczywiście.
Jest też coś takiego jak octenisan to jest taki płyn którym każą się umyć przed operacjami najczęściej przynoszą go w kieliszku w szpitalach działa on silnie antybakteryjnie ja podmywam się tylko tym takie mam zalecenie dermatologa bo ja mam w tamtej okolicy liszaja

Przepraszam za elaborat zrobisz oczywiście jak uważasz chciałabym ci pomóc bo szkoda mi jak czytam że dalej się z tym męczysz a leczenie w ciemno lekarzy mnie przeraża w sumie przechodziłam to samo.

trzymam za ciebie kochana kciuki i nie daj się tam

06 2014 - cytologia gr. II
07 2015 - cytologia LSIL wycinki ok
09 2015 HPV MRNA dodatnie
10 2015 - laparotomia usunięte tor. jajników pozostawiono endo pochwy i odbytnicy – Lucrin x6 miesięcy
02 2016 – laparotomia x 2, usunięcie endo pomiędzy pochwą a odbytem oraz ogniska na odbytnicy
05 2016- kolposkopia potwierdza zmiany LSiL na razie obserwacja
08 2016 - endo powróciło..

moja historia

PostNapisane: sobota, 24 lutego 2018, 10:55 

Dałaś mi do myślenia Monia. We środę mam urologa i ginekologa i będę ich męczyć. Zobaczymy co powiedzą...no ale dość tej zabawy, trzeba się w końcu temu przyjrzeć, bo to już za długo trwa...
Od kilku dni brzuch bardziej boli w tych miejscach gdzie mnie powycinali. Od dłuższego czasu walczę z bardzo rozkrwawionymi hemoroidami ale w końcu trafiłam na dobrą farmaceutkę w aptece i dała leki, które zaczynają działać. Niestety chyba nie służy mi Diosmina, bo wczoraj kiepsko się po niej czułam.
Trzeba będzie się wybrać do proktologa ale teraz ciężko się dostać do rodzinnego po skierowanie bo epidemia grypy...
Dam znać co doktorzy powiedzieli.

moja historia

PostNapisane: sobota, 24 lutego 2018, 12:25 

Nio trzymam kciuki Aniu ;) ;)

10 2015 - laparotomia usunięte tor. jajników pozostawiono endo pochwy i odbytnicy – Lucrin x6 miesięcy
02 2016 – laparotomia x 2, usunięcie endo pomiędzy pochwą a odbytem oraz ogniska na odbytnicy

moja historia

PostNapisane: niedziela, 25 lutego 2018, 10:34 

Trzymam kciuki :-*

08.03.2013-laparotomia-usunięcie torbieli z jajników i jelit.Endometrioza IV stopnia
19.03.2013-perforacja jelita-zapalenie otrzewnej.Laparotomia
05.07.2013-relaparotomia-dekolostomia,rekonstrukcja jelita,usunięcie przetok jelitowo-skórnych

PostNapisane: poniedziałek, 26 lutego 2018, 20:18 

Czy Dipherelina może spowodować podwyższenie Limfocytów i Eozynofili oraz obniżenie Neutofili w morfologi krwi? Robiłyście badania podczas brania analogów?

moja historia

PostNapisane: sobota, 3 marca 2018, 14:37 

Badania mam podobno w porządku.
Urolog uznał że skoro posiew wyszedł jałowy to jestem zdrowa, a na moje objawy przepisał kilka opakowań leku na nadreaktywny pęcherz i dał do zrozumienia że zbyt szybko się mnie nie spodziewa z powrotem.
Ginekolog znów stwierdził stan zapalny, a że ostatnio robił posiew z pochwy i nic nie wyszło to przychylił się do mojej sugestii, że może to jakieś inne paskudztwo. Skierował mnie na badania z krwi na przeciwciała na 4 bakterie.
Jak nic nie wyjdzie to zapowiedział mi badanie urodynamiczne pęcherza, żeby go pooglądać i posprawdzać jak on działa.
Na odchodne dostałam receptę na inny lek na nadreaktywny pęcherz...ten który biorę mam odstawić...w sumie nie wiem czemu...no i tu zaskoczenie, bo dostałam leki na grzybicę w globulkach i doustnie. Wszyscy mówią o infekcji bakteryjnej...
Na razie nic nie wykupiłam, czekam na wypłaty...ale nie rozumiem po co mam brać te leki :(

moja historia

PostNapisane: piątek, 9 marca 2018, 12:13 

Stało się, zrobiłam dziś wymazy na ureaplasma, mykoplasma i chlamydie z szyjki macicy. Dodatkowo wymaz z cewki na chlamydię i posiew z pochwy.
Doktor jak mnie badał pytał czy pochwa też była operowana???? Podobnie dr W.się nad tym zastanawiał....trochę mnie to martwi, bo to znaczy, że nie wygląda to dobrze :(
Mam nadżerkę, czop śluzowy...
Chciałbym już to wyleczyć!!!!
W USG wszystko jest dobrze, widać jeszcze rany na macicy...ale to się wygoi.

moja historia

PostNapisane: piątek, 9 marca 2018, 15:03 

Aniu oby w końcu się sprawa wyjaśniła i odpuściło cholerstwo. Czekamy na wyniki razem z Tobą.
A zwykły wymaz bakteryjny z cewki też pobrali czy tylko na chlamydię?
Kurcze a operację na szyjce miałaś mieć ze względu na tą nadżerkę czy endo?
Powiedz jak się czujesz tak ogólnie?

moja historia

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 44  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1