Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest czwartek, 16 lipca 2020, 00:57

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: EndoHistoria panny M.
PostNapisane: środa, 3 lutego 2016, 20:26 

Witam :)
Chociaż moja historia zaczęła się 2 lata temu, to niestety trwa dużo dłużej. Ale jak to bywa w naszym kraju idąc do lekarza i skarżąc się na ból słyszy się, że "taka Pani Uroda", więc człowiek godzi się z tą urodą żyjąc dalej w bólu i niewiedzy. Dbając o siebie i robiąc co roczną cytologię pewien lekarz "dla żartu" - tak to ujął - skierował mnie na USG dopochwowe. Podczas badania dowiedziałam się, że mam guza na lewym jajniku i trzeba wszystko wyciąć... I wtedy się zaczęło piekło... Załamałam się... Ja panna, która marzy o byciu matką ma stracić jajnik? To był dla mnie szok. Dni ciągnęły się, a ja płakałam... W końcu mój chłopak kazał mi się ogarnąć i zaczęłam poszukiwania lekarza. Tak w marcu trafiłam do dr Arkadiusza B. - człowieka anioła, cudownego, spokojnego, który wszystko mi wytłumaczył i zapisał na laparoskopię. Pierwszy termin laparo miałam mieć w czerwcu, ale ze względu na konferencję odwołano, kolejny termin został wyznaczony na sierpień. Laparoskopię miałam w szpitalu Orłowskiego w Warszawie. Wszystko się udało...chociaż kolejne informacje spadały na mnie jak gromy z nieba... "Endometrioza III stopnia", "Liczne zrosty w miednicy mniejszej", "Jedyna szansa na potomstwo to in vitro"... I znowu płakałam... Nie dość, że fizycznie ciężko dochodziłam do siebie po zabiegu, to i psychicznie dno...

Trudne chwile już za mną...wiem, że wiele też przede mną. Wciąż marzę o dziecku, niczego tak nie pragnę. W kwietniu wychodzę za mąż i rozpoczną się starania o spełnienie marzeń.
Dobrze, że jest takie miejsce, gdzie taka histeryczka jak ja może wyrzucić z siebie to wszystko, czego inni nie rozumieją.
Tu wszystkie jedziemy na jednym wózku.
Pozdrawiam!!!

10.2009 - hashimoto.
03.2014 - pierwsze podejrzenie endometriozy. JL powiększony przez torbiel jednokomorową prawdopodobnie endometrialną 40 x 37 mm.
08.2014 - laparoskopia. Endometrioza III stopnia. Liczne zrosty w miednicy mniejszej (macica w zroście z zatoką Douglasa i jelitem grubym).
09.2014 - do dziś - Daylette

Tytuł: Re: EndoHistoria panny M.
PostNapisane: środa, 3 lutego 2016, 21:17 

Witaj!
Ja co prawda nie mam jeszcze zdiagnozowanej endo, ale jest coraz bliżej. Nie wiem co czujesz, bo dzieci to tak odległy temat w moim życiu, mam dopiero 20 lat. Wiem jedno, że nie można się poddawać. Jedynie in vitro? To i tak będzie dziecko. Jeśli nie w ten, to w inny sposób. Wierzę, że dasz sobie radę, trzymam kciuki za starania!

Tytuł: Re: EndoHistoria panny M.
PostNapisane: środa, 3 lutego 2016, 21:26 

Mnóstwo kobiet z endometriozą zachodzi bez problemów, nawet z IV stopniem, więc nie wiem dlaczego lekarz z góry założył in vitro. Może ze względu na współistniejącą u Ciebie chorobę czyli hashimoto bo tarczyca niestety nie jest błahą sprawą i ma wpływ na płodność, a może niewiele wie o endometriozie. Ale myślę że masz szanse na naturalną ciążę, np lekarka mówiła pacjentce że nie ma szans, miała wyjątkowo ciężką endo a tu nagle wiadomość że jest w ciąży.

Strefa czasowa: UTC + 1