Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest wtorek, 13 listopada 2018, 01:04

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Historia Magdy
PostNapisane: piątek, 1 czerwca 2018, 22:02 

Klarka napisał(a):
Coz pisze tylko swoje zdanie. Mam kontakt z osobami chorymi onkologicznie moze dlatego denerwuje mnie takie biadolenie osoby zdrowej...I nie docenianie zycia.

Klarko bardzo Cię proszę abyś swoje komentarze zachowała dla siebie są dalece nie na miejscu, zero empatii i zrozumienia nie tylko choroby onkologiczne wyniszczają człowieka jest wiele różnych chorób które równie powodują wiele bólu, depresję nie każdy sobie radzi z chorobą przewlekła tak cudownie i bez narzekania jeżeli masz takie osoby w otoczeniu to gratuluję. Moi lekarze a mam cieżko postać endo bardzo często porównywali że endometrioza ma patogenezę nowotworu więc nie rozumiem o jakiej zdrowej osobie mówisz. Po prostu w głowie mi się to nie mieści. Forum jest po to aby się wspierać a nie dobijać dlatego apeluję do Ciebie o nie udzielanie się tutaj.

06 2014 - cytologia gr. II
07 2015 - cytologia LSIL wycinki ok
09 2015 HPV MRNA dodatnie
10 2015 - laparotomia usunięte tor. jajników pozostawiono endo pochwy i odbytnicy – Lucrin x6 miesięcy
02 2016 – laparotomia x 2, usunięcie endo pomiędzy pochwą a odbytem oraz ogniska na odbytnicy
05 2016- kolposkopia potwierdza zmiany LSiL na razie obserwacja
08 2016 - endo powróciło..

moja historia

PostNapisane: piątek, 1 czerwca 2018, 23:00 

Nie zgodze sie z Toba co do porownania choroby onkologicznej z endometrioza. Na raka mozna umrzec. Skoro ktos cos pisze publicznie na publicznym forum to moge napisac swoje zdanie i nie widze tu braku empatii, to po prostu moje zdanie a nie brak empatii . Chodzilo mi tylko by napisac ze swiat nie kreci sie wokol wlasnej osi i sa ludzie o wiele bardziej chorzy ktorzy jednak potrafia cieszyc sie zyciem i czasem warto to sobie uswiadomic. Moja wypowiedz ma przeslanie pozytywne. Zreszta czytalam Twoj watek i nie zauwazylam bys sie nad soba uzalala wiec dziwi mnie ze tak negatywnie odebralas moja wypowiedz. Po prostu nie zrozumialas co chcialam powiedziec.

PostNapisane: sobota, 2 czerwca 2018, 11:25 

Klarko szkoda że nie opisałaś swojej historii skoro tak wertujesz i oceniasz nasze. Moi lekarze znają prrzynajmniej 3 przypadki śmiertelne w ich szpitalu powikłań endometriozy ale widzę że twoja wiedza w tym temacie jest znikoma więc nie ma co dewagować.

06 2014 - cytologia gr. II
07 2015 - cytologia LSIL wycinki ok
09 2015 HPV MRNA dodatnie
10 2015 - laparotomia usunięte tor. jajników pozostawiono endo pochwy i odbytnicy – Lucrin x6 miesięcy
02 2016 – laparotomia x 2, usunięcie endo pomiędzy pochwą a odbytem oraz ogniska na odbytnicy
05 2016- kolposkopia potwierdza zmiany LSiL na razie obserwacja
08 2016 - endo powróciło..

moja historia

PostNapisane: sobota, 2 czerwca 2018, 15:20 

Umrzec mozna tez na grype jak sa powiklania. Ale ryzyko smierci z powodu endometriozy lub grypy jest nieporownywalne do ryzyka przy raku. Najlepiej nie miec zadnej choroby ale sa naprawde gorsze choroby niz endometrioza.

PostNapisane: wtorek, 5 czerwca 2018, 12:25 

Klarka napisał(a):
Nie zgodze sie z Toba co do porownania choroby onkologicznej z endometrioza. Na raka mozna umrzec. Skoro ktos cos pisze publicznie na publicznym forum to moge napisac swoje zdanie i nie widze tu braku empatii, to po prostu moje zdanie a nie brak empatii . Chodzilo mi tylko by napisac ze swiat nie kreci sie wokol wlasnej osi i sa ludzie o wiele bardziej chorzy ktorzy jednak potrafia cieszyc sie zyciem i czasem warto to sobie uswiadomic. Moja wypowiedz ma przeslanie pozytywne. Zreszta czytalam Twoj watek i nie zauwazylam bys sie nad soba uzalala wiec dziwi mnie ze tak negatywnie odebralas moja wypowiedz. Po prostu nie zrozumialas co chcialam powiedziec.

Na endometriozę też można umrzeć. Wiem,bo sama o mały włos nie zeszłam z tego świata. Ciężka postać endometriozy jest traktowana jak nowotwór,tylko leczenie jest trochę inne. Ale ból jest przy tym okropny. Dziewczyny mają rację,tu można się wyżalić. Czasem nawet trzeba, żeby nie zwariować...

08.03.2013-laparotomia-usunięcie torbieli z jajników i jelit.Endometrioza IV stopnia
19.03.2013-perforacja jelita-zapalenie otrzewnej.Laparotomia
05.07.2013-relaparotomia-dekolostomia,rekonstrukcja jelita,usunięcie przetok jelitowo-skórnych

PostNapisane: wtorek, 5 czerwca 2018, 12:28 

Klarka napisał(a):
Umrzec mozna tez na grype jak sa powiklania. Ale ryzyko smierci z powodu endometriozy lub grypy jest nieporownywalne do ryzyka przy raku. Najlepiej nie miec zadnej choroby ale sa naprawde gorsze choroby niz endometrioza.

Nie zgodzę się z tobą. I nie widzę związku w porównaniu grypy do endometriozy (grypę można wyleczyć,endo-nie).

08.03.2013-laparotomia-usunięcie torbieli z jajników i jelit.Endometrioza IV stopnia
05.07.2013-relaparotomia-dekolostomia,rekonstrukcja jelita,usunięcie przetok jelitowo-skórnych

PostNapisane: wtorek, 5 czerwca 2018, 19:29 

Dziewczyny jako Moderator Forum prosze o zaniechanie sporu. To miejsce jest stworzone dla wszystkich kobiet chorych na endometrioze i ma na celu pomaganie sobie, wspieranie sie a nie obrazanie. Uszanujmy bol i stan psychiczny innych uzytkowniczek forum.

Klarko holdujemy tutaj zasadzie, ze : lepszy schiz na portalu niz swir w realu!

Staramy sie nie oceniac nikogo zwlaszcza, ze nie ma miary wedlug, ktorej szacuje sie cierpienia.
Kazdy z nas jest inny i w inny sposob znosi chorobe.
Mam nadzieje, ze temat nie bedzie jatrzony niepotrzebnie.
Zapraszam do spokojnego korzystania z forum.

Moderator

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Obrazek
Kliknij tu, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

Bo z nas Fortuna w zywe oczy szydzi, to da, to wezmie, jako sie jej widzi...

PostNapisane: wtorek, 21 sierpnia 2018, 17:34 

Dzis znowu umieram z bólu.

Analogi 6 m-cy
Maj 2012 laparoskopia metoda Hassona-masywne zrosty na esicy i kątnicy.
Danazol 5 lat,
Styczeń 2018 reseligo
Nawrót endo po 5 zastrzyku
Laparoskopia maj 2018, szukam specjalisty
moja historia

PostNapisane: środa, 22 sierpnia 2018, 07:03 

:-( :-(

PostNapisane: środa, 22 sierpnia 2018, 13:00 

przytulam

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Obrazek
Kliknij tu, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

Bo z nas Fortuna w zywe oczy szydzi, to da, to wezmie, jako sie jej widzi...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1