Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest poniedziałek, 15 października 2018, 16:58

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Zmiana lekarza - prośba o rady
PostNapisane: piątek, 8 czerwca 2018, 10:47 

Kochane kobietki,

W styczniu kończy mi się pakiet w LuxMedzie - teraz opłaca go firma, w której pracuje mama, ale tylko do 26 roku życia. Nie stać mnie, żeby prywatnie wykupić pakiet.
Dotychczas leczyłam się u dr Gawlik w Łodzi, wiem, że przyjmuje też prywatnie, ale ja skończyłam już studia i wróciłam do rodzinnego miasta, więc przejazd do Łodzi i z powrotem wiązałby się z dodatkowymi kosztami, no i zazwyczaj koniecznością wzięcia wolnego w pracy. Dlatego zdecydowałam się, że poszukam lekarza na miejscu. Problem polega jednak na tym, że jak czytam opinie to są bardzo różne i zwykle wystawiane na podstawie tego, jak lekarz prowadził ciążę, a nie pod kątem leczenia chorób przewlekłych. U mnie na pewno jest PCOS, endometriozę mam stwierdzoną na podstawie wywiadu i wykluczenia innych przyczyn, nie miałam robionej laparoskopii, CA-125 w normie, w USG nie widać zrostów ani torbieli.
Może jest tutaj ktoś z okolic Sieradza i zna lekarza godnego polecenia bliżej niż w Łodzi?
A jeśli nie... jak do jasnej anielki stwierdzić, czy lekarz zna się na rzeczy, czy nie? Ok, wiem, że dobrze, jeśli zleca badania itd., ale co z samą metodą leczenia? Jeśli skieruje mnie na laparoskopię powinnam się godzić, czy jednak zostać przy tabletkach, skoro działają i nic mnie od dłuższego czasu nie boli? A może powinnam odstawić tabletki, żeby sprawdzić, czy ból wróci?

Visanne przez 9 miesięcy
Tabletki antykoncepcyjne, tygodniowa przerwa co 2 opakowania
Póki co jest ok :)

moja historia

Tytuł: Re: Zmiana lekarza - prośba o rady
PostNapisane: piątek, 8 czerwca 2018, 13:11 

Zapomniałam dodać (a nie widzę tu opcji edytowania posta), że moje zmartwienia odnośnie tego, że nie jestem na 100% pewna, czy mam endometriozę wynikają głównie z tego, że choruję na PCOS. Leczenie się wyklucza, więc przez ten cały czas, kiedy biorę tabletki, które mają pomóc w hamowaniu endo, PCO nie jest leczone. A co, jeśli to jednak nie jest endo?

Visanne przez 9 miesięcy
Tabletki antykoncepcyjne, tygodniowa przerwa co 2 opakowania
Póki co jest ok :)

moja historia

Tytuł: Re: Zmiana lekarza - prośba o rady
PostNapisane: piątek, 12 października 2018, 07:02 

Cześć :-) widzę że minęło już kilka lat od Twojego pytania ale może teraz Ty mi pomożesz Otóż ja jestem właśnie z Sieradza i zdiagnozowano u mnie endo na podstawie laparoskopii i usunięcia jednej torbieli 2tyg temu w Łodzi Obecnie chodzę do dr z Łodzi ale nie wiem czy u niej zostanę Moje pytanie gdzie Ty się ostatecznie leczysz i czy to w ogóle endometrioza u Ciebie? W Sieradzu chyba słabo z dobrym gin który leczy endo prawda?

Strefa czasowa: UTC + 1