Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest czwartek, 18 października 2018, 18:33

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Produkty obniżające poziom estrogenu w organizmie
PostNapisane: czwartek, 18 czerwca 2009, 15:24 

Uważa się, że niektóre produkty pomagają obniżać poziom estrogenów. Wystarczy jedna, dwie porcje dziennie.

* kapusta chińska
* kapusta włoska
* brokuł
* kalafior
* brukselka
* rzepa
* rzeżucha
* owoce cytrusowe
* awokado
* siemię lniane

Osoby z problemami jelitowymi muszą uważać na kapustę i brukselkę, które mogą wywoływać bolesne wzdęcia.

Kolejną kwestią jest prawidłowa waga. Tkanka tłuszczowa wytwarza estrogen, tak więc nadwaga często wiąże się z nadmiarem estrogenu.

endometrioza III/IVst, usunięty jajowód i część jajnika, nawracające torbiele, zrosty, 3 operacje, 2 nieudane programy ICSI, aktualnie odpoczywam i myślę powoli o 3 ICSI - tutaj przeczytacie moją historię...

Tytuł: Re: Produkty obniżające poziom estrogenu w organizmie
PostNapisane: czwartek, 18 czerwca 2009, 21:52 
Site Admin

Co do wagi to zauwazono, że na endometrioze chorują częściej kobiety szczuple !! Nic nie wiadomo co z ta choroba ;).

PostNapisane: niedziela, 21 czerwca 2009, 16:52 

Ja dziewczęta biorę sobie codziennie kapsułki ze sproszkowanego brokuła, kapusty i pomidora. Herbapol je robi. Nazywają się antyoxy forte. Jem też warzywa, właściwie to poza warzywami i ziarnami nie jem nic innego :lol: ale tak sobie pomyślałam, że dorzucę jeszcze te kapsułki..

PostNapisane: sobota, 27 czerwca 2009, 21:54 

Ciekawe rzeczy wyczytałam o bioflawonoidach, które są uważane za jedne z najlepszych substancji o właściwościach antyoksydacyjnych, czyli tzw. "zmiataczy wolnych rodników" z organizmu. Przynoszą korzystne efekty zdrowotne oraz opóźniają procesy starzenia się skóry, wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne oraz zdolność pochłaniania promieniowania UVA i UVB. I to działanie przeciwzapalne najbardziej mnie zaintrygowało... Podobno mają wpływ na elastyczność naczyń, wspomagają udrażnianie kanałów wydalniczych w organizmie - rozszerzają naczynia nerkowe, ułatwiając przepływ krwi przez nerki i oczyszczanie organizmu z toksyn oraz kwasu moczowego. Zapobiegają stanom zapalnym i pękaniu naczyń krwionośnych, uelastyczniają je, przeciwdziałają krwotokom.

Jednym słowem - trzeba ich jeść ile wlezie :lol:

endometrioza III/IVst, usunięty jajowód i część jajnika, nawracające torbiele, zrosty, 3 operacje, 2 nieudane programy ICSI, aktualnie odpoczywam i myślę powoli o 3 ICSI - tutaj przeczytacie moją historię...

PostNapisane: wtorek, 6 października 2009, 13:47 

Postanowiłam postawić na odpowiednie żywienie więc przyłączam się do "kampanii" na rzecz bioflawonoidów. Występują w bardzo smakowitych produktach:

Kasza gryczana, borówki, jeżyny, czarna i czerwona porzeczka, pomidory, papryka, grejfruty, sałata, kiwi, brokuły, ruta, cebula, czerwone wino, cytryny ze skórką, głóg, szpinak, śliwki węgierki, wiśnie, owoc dzikiej róży. Ponadto w ziołach: rumianku, lukrecji, miłorzębie japońskim, skrzypie, fiołku trójbarwnym, bzie czarnym, dziurawcu.

Ja chyba nie mam niedoboru witaminy P.
Metodą prób i błędów teraz rezygnuję z dużej ilości nabiału i wędlin. To spore poświęcenie, bo akurat produkty mleczne uwielbiam, ale jeśli to pomoże... Bez szynki jakoś się obejdę.

Też jestem dowodem na to, że endo dopada chudzielców;)

PostNapisane: wtorek, 6 października 2009, 15:04 

Coś musi w tym być,że endo dopada szczupłe dziewczyny bo ja też byłam lasencja jak się zaczęły ze mną dziać cuda... :)

laparoskopia lipiec 2002r-endometrioza I/II stopień
lipiec 2002-kwiecień 2003-analogi
laparoskopia maj 2003r
kwiecień 2004r-synuś
maj 2007r-córcia
Moja historia
gg5932190

Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: wtorek, 8 grudnia 2009, 11:17 

sunshine26 napisał(a):
Uważa się, że niektóre produkty pomagają obniżać poziom estrogenów. Wystarczy jedna, dwie porcje dziennie.

* kapusta chińska
* kapusta włoska
* brokuł
* kalafior
* brukselka
* rzepa
* rzeżucha
* owoce cytrusowe
* awokado
* siemię lniane

na innym wątku czytałam że siemie lniane podwyższa poziom estrogenów więc raczej nie jest polecane... proszę powiedzcie jak to jest bo juz sama nie wiem, a kupiłam sobie kapsułki i nie wiem czy mam je brać czy nie :?

PostNapisane: wtorek, 8 grudnia 2009, 11:42 

Siemie lniane jest bogate w takie składniki jak:
- cynk
- witamina E
- kwas tłuszczowy omega-3
- fitosteryny
- flawonoidy
- fitoestrogeny.
I właśnie zawartość fitoestrogenów jest przyczyną niejasności, ponieważ zdaniem niektórych fitoestrogeny podnoszą poziom estrogenów, zdaniem innych jako naturalne steroidy potrafią eliminować (regulować) poziom estrogenów w naszym organizmie.

6x Zoladex
09.2009 zdiagnozowane Hashimoto i niedoczynność tarczycy (cały czas Euthyrox, od 09.2016 N75)
16.01.2010 @-całkiem łagodna :) yasminelle przez rok
20.10.2015 po 11 latach druga ciąża zakończona sukcesem :) (bez szczególnych starań ;) )
cały czas bez hormonów ze względu za żylaki ( 06.2017 i 08.2017 zabieg usunięcia żylaków nóg)

PostNapisane: wtorek, 8 grudnia 2009, 22:57 
I bądź tu mądry i pisz wiersze :)
Ja siemię jem na trawienie i chyba nie szkodzi na razie??

PostNapisane: środa, 9 grudnia 2009, 10:25 

Domyślam się Owiec-o, że nie pochłaniasz kilogramami tego siemienia...a fitoestrogeny to nie jest główny składnik siemienia lnianego, więc jeśli dobrze działa na twój przewód pokarmowy-to nie rezygnuj...

6x Zoladex
09.2009 zdiagnozowane Hashimoto i niedoczynność tarczycy (cały czas Euthyrox, od 09.2016 N75)
16.01.2010 @-całkiem łagodna :) yasminelle przez rok
20.10.2015 po 11 latach druga ciąża zakończona sukcesem :) (bez szczególnych starań ;) )
cały czas bez hormonów ze względu za żylaki ( 06.2017 i 08.2017 zabieg usunięcia żylaków nóg)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1