Wpisany przez basia    Sobota, 09 Lipiec 2011 07:41    PDF Drukuj Email
Nowa metoda wykrywania niewielkich zmian endometrialnych

Błękit metylenowy szeroko stosowany w chemii barwnik został użyty w wykrywaniu bardzo małych zmian endometrialnych. W przypadku endometriozy, pomocny jest w gdy występuje chroniczny ból w miednicy mniejszej. Czasami bywa tak, że kobieta po wykonanej laparoskopii dowiaduje się, że jej endometrioza nie jest zaawansowana a mimo to cierpi na silne bóle. Być może nie znaleziono licznych drobnych zmian endometrialnych.


Endometrioza jest chorobą zapalną i te małe zmiany endometrialne mogą również powodować reakcję zapalną oraz ból sięgający poza ognisko endometirozy.

Profesor Bruce Lessey stosował błękit metylenowy do barwienia otrzewnej podczas zabiegów chirurgicznych. W przedstawionym na dwudziestym siódmym spotkaniu ESHRE w Sztokholmie badaniu przebadano 30. U 24 znaleziono ogniska endometriozy. Aż u 22 dzięki wycięciu ognisk endometrialnych udało się wyeliminować ból.

 

 

 Spytaj swojego ginekologa operatora, czy wybiera się we wrześniu na 11sty Światowy Kongres o Endometriozie. Profesor Bruce Lessey będzie przedstawiał dalsze wyniki swoich badań.

Źródło:

http://endometriosis.org/news/congress-highlights/eshre2011-new-method-to-detect-endometriosis/

Zmieniony ( Piątek, 28 Październik 2011 10:25 )