Wpisany przez basia    Niedziela, 28 Luty 2010 20:19    PDF Drukuj Email
Weź udział w badaniu genetycznym nad endometriozą

Badanie przeprowadza ośrodek naukowy Juneau Biosciences w USA. Placówka ta zajmuje się zdrowiem kobiet, aktualnie endometriozą i przedwczesnymi porodami.

 

UWAGA ZMIANA! Obecnie, aby wziąć udział w badaniu nie trzeba znać języka angielskiego, można poprosić o pomoc w odpowiedzeniu na kilka prostych pytań.

Szczegóły poniżej.

Aby wziąć udział w badaniu genetycznym nad endometriozą trzeba wypełnić formularz zamieszczony tutaj. Formularz jest w języku angielskim. Nie trzeba jednak znać angielskiego, aby go uzupełnić. Tłumaczenie na język polski i instrukcja dotycząca jego wypełnienia znajduje się tutaj.

Po rejestracji badanie przeprowadzane jest w trzech krokach:

1. Na podany w mailu adres trzeba wysłać skan z zabiegu chirurgicznego (laparoskopia/laparotomia) potwierdzający endometriozę (można dosłać wynik badania histo-patologicznego).

2. Odpowiada się na krótkie i proste pytania drogą mailową.

3. Po otrzymaniu zestawu do pobrania śliny, wysyła się próbkę na podany adres. Koszt wysyłki pokrywają organizatorzy badania.

Wyniki tego badania mogą przyczynić się do opracowania rzetelnego i nieinwazyjnego testu wykrywającego endometriozę (dotychczas można potwierdzić endometriozę tylko poprzez pobranie wycinka podczas zabiegu chirurgicznego) oraz przyśpieszyć wynalezienie skutecznego leku na endometriozę.

Zmieniony ( Poniedziałek, 22 Sierpień 2011 17:17 )