Wpisany przez basia    Czwartek, 15 Grudzień 2011 20:47    PDF Drukuj Email
3. rocznica istnienia www.endometrioza.aid.pl

15 grudnia minęła 3 rocznica założenia  strony oraz forum internetowego www.endometrioza.aid.pl. W ciągu tego czasu zarejestrowało się prawie 2000 użytkowniczek. Polubiliście nas na nk.pl (ponad 9000 śledzących)  oraz na facebooku (prawie 600). Jako pierwsze w Polsce w 2009 roku zorganizowałyśmy Tydzień Świadomości Endometriozy.

 

 

Przez te 3 lata świadomość istnienia naszej powszechnej choroby ogromnie wzrosła. Mamy nadzieję, że również skrócił się czas postawienia prawidłowej diagnozy.

W krajach anglosaskich celebrytki chorujące na endometriozę bez obaw podejmują te trudne kwestie. Choroba przestała być tematem tabu. Niestety w Polsce nadal nie mamy twarzy znanej Polki. Cierpliwie czekamy.

Wciąż zachęcamy do udziału w badaniach klinicznych nad endometriozą. Wzięła w nich udział rekordowa liczba Polek. Jesteśmy dumne z naszych rodaczek!

Działania www.endometriozy.aid.pl po tych 3. latach koncentrują się nie tylko na pomocy w diagnozowaniu i udzielaniu wsparcia kobietom w trakcie leczenia czy starań o potomstwo, ale też na otoczeniu opieką  niezmiennie chorych od lat. Fakt, że endometrioza w wielu przypadkach jest chorobą nieuleczalną i przewlekłą niesie ze sobą wiele obciążeń w życiu codziennym pacjentek.

Chroniczny ból, osłabienie i komplikacje związane z chorobą mogą  ograniczać rozwój kariery zawodowej.

My jednak chcemy się zająć tą najbardziej intymną sferą endokobiety -  seksem. Dlatego poświęcimy temu tematowi cykl tekstów i działań.

Zapraszamy i dziękujemy, że jesteście z nami!

Tu świętujemy nasze 3 lata.

Zmieniony ( Czwartek, 15 Grudzień 2011 20:51 )